PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuIntralogistykaMagazynyPrzemysł 4.0

Stow Group prezentuje Movu Robotics. Firma podbije rynek?

Teraz Stow Group ma pod swoim dachem dwie niezależne marki: Stow Racking i Movu Robotics

Firma Stow Group wprowadza nową markę „Movu Robotics”, dedykowaną robotyce i automatyzacji magazynowej. Nowa marka zastępuje starą „stow Robotics”, a jej celem jest osiągnięcie sukcesu na rynku logistycznym poprzez dostarczanie skalowalnych rozwiązań w dziedzinie automatyzacji i robotyki.

Stow Group przedstawia swoją nową markę – Movu Robotics

Stow Group, firma specjalizująca się w opracowywaniu, produkcji i wdrażaniu rozwiązań magazynowych oraz systemów automatyzacji magazynowej, wprowadza nową markę „Movu Robotics” i otwiera nową siedzibę w Lokeren w Belgii.  Działania te mają na celu wzmocnienie sektora robotyki firmy oraz zaspokojenie rosnącego zapotrzebowania klientów na rozwiązania z zakresu automatyzacji magazynowej. Stow Group wspiera w tej kwestii firma Blackstone, główny udziałowiec Stow Group, który również pomógł w utworzeniu sektora robotyki oraz nowej siedziby głównej.

Czytaj też: Amazon stawia na roboty! 3 tysiące maszyn w nowym obiekcie

Jak informuje portal Logistik Heute, Movu Robotics zajmie się automatyzacją magazynową, która wyróżniać się będzie dostarczaniem prostszych rozwiązań w zakresie automatyzacji logistyki na całym świecie. Nowa siedziba Movu Robotics w belgijskim Lokeren łączy 5000 metrów kwadratowych powierzchni biurowej z 10 000 metrami kwadratowymi obszaru logistycznego i produkcyjnego. Dodatkowo w obiekcie znajduje się Centrum Doświadczeń, gdzie klienci i partnerzy firmy mogą na żywo oglądać najnowsze technologie, co czyni je jednym z największych tego rodzaju centrów w Europie.

W obliczu wyzwań związanych z brakiem pracowników, rosnącymi kosztami, gęstością magazynową, wzrastającymi ilościami towarów i poprawioną dokładnością, firmy zwracają się ku robotyce i automatyzacji w poszukiwaniu rozwiązań. Movu Robotics oferuje zintegrowany ekosystem standardowej i skalowalnej technologii automatyzacji, który przyspiesza wdrożenie i zmniejsza ryzyko dla wszystkich grup klientów. Chcemy uczynić systemy do obsługi materiałów powszechnie dostępnymi, wprowadzając możliwości prostszej automatyzacji i robotyki do magazynów, które w innym przypadku byłyby pozbawione takiej możliwości – tłumaczy Jos de Vuyst, CEO Stow Group.

Firma robotyczna wchodzi na rynek z przytupem

Według informacji, Movu Robotics do końca roku zatrudni ponad 300 pracowników w Europie i Stanach Zjednoczonych. Będzie działać na całym świecie i prognozuje, że do końca 2023 roku zamówienia przekroczą 300 milionów euro.

Nasze roboty są na tyle inteligentne, że każdy proces staje się prosty i łatwy. Nie tylko wyjmują ładunki z półek, ale także podbijają serca naszych klientów. Nasze rozwiązania są zaprojektowane tak, aby automatyzacja magazynowa i robotyka były nie tylko łatwiej dostępne, ale także lepiej skalowalne. Dzięki temu każdy magazyn na świecie, niezależnie od jego rozmiaru czy kształtu, może zostać zmodernizowany i stać się bardziej wydajnym, efektywnym i udanym miejscem. To jest filozofia naszego hasła reklamowego: Movu – w magazynie nikt nie zostaje w tyle – dodaje Stefan Pieters, CEO Movu Robotics.

Czytaj też: Niedobór pracowników przyśpiesza robotyzację. Rynek pracownika jest u schyłku?

Jak informuje portal Logistik Heute, firma Stow Group ma swoją siedzibę w Belgii i zatrudnia ponad 2 000 pracowników na całym świecie. W roku 2022 osiągnęła przychód wynoszący prawie miliard euro. Posiada dziesięć zakładów produkcyjnych w Europie oraz globalną sieć dystrybucji. Teraz Stow Group ma pod swoim dachem dwie niezależne marki: Stow Racking i Movu Robotics. Obie marki działają niezależnie, ale dzielą się w ramach Stow Group doświadczeniem, wiedzą, technologią i globalnymi zasobami.

Fulfillment inwestuje w automatyzację. Nowy obiekt na Słowacji 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button