PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceIntralogistykaMagazyny

Amazon stawia na roboty! 3 tysiące maszyn w nowym obiekcie

Amazon zamierza stworzyć w regionie do 1000 miejsc pracy

Amazon otwiera kolejne centrum logistyczne w Niemczech. W placówce BRE2 w Großenkneten w powiecie Oldenburg, aż 3000 robotów będzie przygotowywać do wysyłki nawet 550 000 paczek dziennie.

Amazon uruchamia kolejne centrum logistyczne w Niemczech

Amazon uruchomił swoje nowe centrum logistyczne w Großenkneten w Niemczech. Magazyn o nazwie BRE2 zajmuje powierzchnię około 52 000 metrów kwadratowych i ma wysokość 24 metry. Firma planuje przechowywać w obiekcie około 16 milionów mniejszych produktów. Amazon wykorzysta w niemieckim centrum ponad 3000 nowoczesnych robotów, które codziennie będą przygotować nawet 550 000 paczek do wysyłki. Centrum BRE2 wyposażone jest w ponad 15 kilometrów taśmociągów.

Czytaj też: Amazon otwiera swoje pierwsze centrum logistyczne w Holandii

Jak informuje portal Logistik Heute, wraz z uruchomieniem centrum logistycznego BRE2 w Metropolpark Hansalinie, Amazon zamierza stworzyć w regionie do 1000 miejsc pracy. Firma oferuje stanowiska dla pracowników wysyłkowych oraz w obszarach takich jak b, informatyka, logistyka, bezpieczeństwo pracy, zakupy, zarządzanie zdrowiem.

Amazon proponuje swoim pracownikom w Großenkneten czterodniowy tydzień pracy. Jednakże, związek zawodowy Verdi krytykuje ten model, twierdząc że zmiany w magazynie trwać będą dziesięć godzin. Taki model czasu pracy ostatnio zaoferowało kilka firm, między innymi Tegut oraz firma software’owa Flexus AG.

Zrównoważone budownictwo

Centrum logistyczne posiada 826 miejsca parkingowe, z czego 80 jest wyposażonych w stacje ładowania elektrycznych pojazdów. Ponadto, dostępnych jest ponad 200 miejsc parkingowych dla ciężarówek.

Dodatkowo, przy budynku znajdują się dwa przystanki autobusowe dla pracowników. Na początku Amazon wprowadzi własny transport pracowniczy, zanim zostanie zaakceptowane ostateczne połączenie z transportem publicznym. Na dachu budynku zainstalowano panele fotowoltaiczne. Jak informuje portal Logistik Heute, lokalizacja ubiega się o certyfikację BREEAM dla zrównoważonego budownictwa.

Czytaj też: Inflacja w Niemczech spada tylko do 6,1%! Szybko rosną ceny energii

Centrum logistyczne jest usytuowane pomiędzy miastami Bremen, Oldenburg i Osnabrück. Obiekt ma dostęp do autostrad i kolei, a w okolicy znajduje się Park Przyrody Wildeshauser Geest oraz rzeki Hunte i Lethe. Wcześniej Amazon zamknął inne centrum logistyczne w Niemczech. Chodzi o obiekt w Brieselang w Brandenburgii.

Amazon i Panattoni zbudują razem centrum logistyczne w Bawarii

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button