Magazyny

Deweloper zbuduje nowy ultra ekologiczny magazyn w Warszawie

Centrum Logistyczne GLP Warsaw VI wykorzysta praktyki gospodarki obiegu zamkniętego

GLP zbuduje nowy magazyn o powierzchni 37 000 m2 w Warszawie, niedaleko połączenia z autostradą A2. Inwestycja przyczyni się do redukcji emisji CO2 poprzez zastosowanie pomp ciepła, zwiększoną izolację oraz inteligentny pomiar zużycia energii.

GLP stawia nowy magazyn w Warszawie

Magazyn, znany jako Centrum Logistyczne GLP Warsaw VI, powstanie przy głównej drodze łączącej Europę Wschodnią, Środkową i Zachodnią. GLP przekonuje, że jego nowy magazyn zapewni najemcom wygodny dostęp do ponad pięciu milionów potencjalnych klientów w Warszawie i regionie Mazowsza.

Zlokalizowany niedaleko obwodnicy, pół godziny od centrum miasta, 20 minut od lotniska Chopina i kwadrans od południowych dzielnic mieszkalnych, zapewnia przyszłym najemcom rzeczywistą przewagę konkurencyjną.

Czytaj też: GLP znów buduje w Gliwicach. Kompleks będzie ogromny

Centrum Logistyczne GLP Warsaw VI wykorzysta praktyki gospodarki obiegu zamkniętego, korzystając z materiałów o udokumentowanym, zmniejszonym wpływie na środowisko, w tym z materiałów wtórnych oraz, o ile to możliwe, od lokalnych dostawców.

Będzie bardzo ekologicznie

Dach, zaprojektowany z myślą o instalacji paneli fotowoltaicznych, pozwoli na dalsze ograniczenie emisji po zajęciu budynku, podczas gdy zainstalowana technologia pomp ciepła elektrycznych zapewni większą efektywność niż tradycyjne grzejniki gazowe.

Efektywność energetyczna jest jednym z kluczowych elementów we wszystkich naszych rozmowach z klientami na temat kosztów operacyjnych budynków logistycznych. Projekt ten uwolni operacje od jakiejkolwiek zależności od cen gazu, jednocześnie zbliżając nas do naszego celu rozwoju budynków o zerowej emisji – wskazuje Magdalena Górska-Wojtas, Kierownik Rozwoju Biznesu w GLP.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Budowa Centrum Logistycznego GLP Warsaw VI, zaprojektowanego z myślą o osiągnięciu „Doskonałego” poziomu certyfikacji środowiskowej BREEAM, ma się zakończyć w drugiej połowie tego roku.

Dekarbonizacja w branży magazynowej staje się kluczowym elementem transformacji ekologicznej, odpowiadając na rosnące wyzwania związane z zmianami klimatycznymi i zanieczyszczeniem środowiska. Magazyny, pełniące istotną rolę w globalnym łańcuchu dostaw, mają potencjał do zredukowania swojego śladu węglowego poprzez zastosowanie innowacyjnych rozwiązań. Wprowadzenie zrównoważonych praktyk w magazynach to krok w stronę bardziej ekologicznej i przyszłościowej logistyki.

GLP buduje gigantyczny obiekt logistyczny pod Krakowem

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button