Intralogistyka

Odzież CWS skrojona na miarę branży logistyki i transportu

Codziennie ponad 1,5 miliona pracowników korzysta z odzieży roboczej i ochronnej CWS, a firma dostarcza ją do ponad 30 branż. Znaczną część jej klientów stanowią osoby odpowiedzialne za procesy transportu i logistyki. Biorąc pod uwagę lata doświadczeń oraz kolekcje, skrojone na potrzeby tej grupy pracowników, CWS tworzy kompletną, ekologiczną i dającą realne oszczędności ofertę, w której bezpieczeństwo, innowacyjność i komfort użytkowania stanowią nadrzędne wartości.

Polska gospodarka w znacznym stopniu opiera się na transporcie i logistyce. Wymogi i ograniczenia, jakie stawia przed nami rozpędzony, współczesny świat, sprawiają, że kluczowymi kwestiami dla funkcjonowania społeczeństwa jest sprawny, punktualny i dający poczucie bezpieczeństwa transport. Dlatego też praca osób zatrudnionych w branży transportowej i logistycznej oraz ich bezpieczeństwo podczas wykonywania obowiązków są niezwykle istotne i mają wpływ zarówno na funkcjonowanie łańcucha międzynarodowych dostaw, jak i rytm codzienności Polaków.

Aby nic nie zachwiało harmonogramem tej odpowiedzialnej i pełnej wyzwań pracy, należy zadbać o skrupulatny i przemyślany wybór odzieży, zapewniającej bezpieczeństwo podczas załadunku, przeładunku i pracy magazynowej, ale także dającej swobodę ruchów i wygodę użytkowania. Takiej, która nie tylko zabezpieczy przed uszkodzeniami ciała, zabrudzeniami, czy niesprzyjającymi warunkami atmosferycznymi, ale także zapewni pracownikowi wysoką widzialność podczas pracy w ciągu dnia i w nocy.

Wynajmuj, używaj i bądź mistrzem w swoim fachu!

Kompleksowa usługa wynajmu odzieży ochronnej lub roboczej, oferowana przez CWS, pozwala w pełni skoncentrować się na pracy, oddając odpowiedzialność za czystość, bezpieczeństwo i schludny, profesjonalny wygląd odzieży w ręce ekspertów. Co więcej, wynajem zapewnia najwyższy komfort wszystkim odbiorcom: zarówno pracodawcy, z którego barków zdejmuje ciężar odpowiedzialności za wyposażenie pracowników w odzież funkcjonalną, zgodną z wymogami BHP i normami, zawsze gotową na czas, jak i pracownikowi, dając bezpieczeństwo, wygodę i zwalniając z obowiązku samodzielnego prania i dbania o odzież. W myśl zasady: wynajmuj, używaj i niczym się nie przejmuj. Dzięki kompleksowej usłudze wynajmu klient otrzymuje dostosowaną do stanowiska pracy i wymiarów pracownika odzież, którą w przypadku zabrudzeń firma odbiera i pierze zgodnie z określonymi standardami i procesami. Dodatkowo, dokonuje jej dokładnego przeglądu technicznego i ewentualnych napraw, by finalnie dostarczyć czystą i gotową do użytku odzież ochronną lub roboczą.

Ekologiczne pralnie CWS
Ekologiczne pralnie CWS

Bezpieczeństwo się opłaca

Dzięki wszechstronnej obsłudze klient zyskuje pewność, że produkt zapewnia bezpieczeństwo, ponieważ jest sprawdzany pod kątem liczby cykli pralniczych zalecanych przez producenta, tak by zachował swoje wszystkie funkcje ochronne, a przede wszystkim tak istotną w branży transportowej i logistycznej widzialność. Arkadiusz Baran z firmy Stalatube docenił także ekonomiczne walory usługi:

Korzystanie z serwisu wynajmu odzieży CWS daje nam długoterminowe oszczędności. Ale jest to tylko część korzyści jakie daje taki serwis. Przede wszystkim, w takim przypadku nie ma potrzeby kontrolowania całego procesu związanego z zakupem i pielęgnacją oraz kontrolą odzieży. Nie musimy ani zatrudniać, ani dedykować osoby, która miałaby się tym procesem zajmować – podkreśla.

Bądź widzialny

Odzież o wysokiej widzialności ratuje życie pracowników branży logistycznej i transportowej niemal każdego dnia. Aby obniżyć liczbę wypadków w pracy, jak i w drodze do lub z pracy, firma CWS stworzyła linię całorocznej odzieży ostrzegawczej Pro Line HighVis, której celem jest zapewnienie bezpieczeństwa nawet w najbardziej niesprzyjających warunkach pogodowych.

Zastosowany materiał fluorescencyjny gwarantuje widoczność w ciągu dnia, zaś pasy odblaskowe odpowiadają za zwiększenie widoczności o wschodzie i zachodzie słońca oraz w ciemności. W odzieży ProLine HighVis została zastosowano opatentowaną, mikroporowatą membranę GORE-TEX, która charakteryzuje się znakomitą przepuszczalnością pary wodnej i skutecznie chroni przed wiatrem i deszczem. Dzięki wstawkom ze sterczu, zapewnia pełną swobodę ruchów w trasie, podczas przeładunków i pracy w magazynach.

Odzież CWS Pro Line HighVis
Odzież CWS Pro Line HighVis

Praca w pełnym komforcie

CWS inwestuje nie tylko w bezpieczeństwo produkowanej i serwisowanej odzieży, ale koncentruje się na także na komforcie pracy i zrównoważonej produkcji. Jedną z najbardziej ekologicznych linii w ofercie marki jest kolekcja Pro Line, wykonana z tkaniny mającej w swoim składzie 35% bawełny Fairtrade oraz 65% poliestru z recyklingu wysokiej jakości włókien REPREVE®  i dostępna w 11 kolorach. Pro Line powstała z myślą o profesjonalistach, związanych z takimi sektorami jak przemysł, transport, logistyka czy usługi, pracujących w trudnych warunkach i wymagających pozycjach. Pełną swobodę ruchów zapewniają elastyczne wstawki w okolicach ramion, paska oraz bocznych i tylnych części spodni. Dzięki wzmocnieniom z Cordury, zastosowanym w okolicach kolan, cechuje ją wyjątkowa wytrzymałość i odporność na przetarcia. Dodatkową siłą kolekcji Pro Line są pasy odblaskowe gwarantujące dobrą widzialność oraz funkcjonalne kieszenie, które pomieszczą wszystko to co niezbędne w pracy w transporcie czy logistyce.

Odzież CWS
Odzież CWS Pro Line

Wszystko to sprawia, że odzież robocza i ochronna CWS stanowi z branżą logistyczną i transportową układ scalony, silnie powiązany, wzajemnie usprawniający i inspirujący do dalszego rozwoju.

Artykuł powstał we współpracy z CWS Polska.

 

 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button