PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerce

Opakowania Amazon zmieniają się na lepsze. Gigant chce być eko

Amazon poinformował również, że liczba produktów wysyłanych bez dodatkowego opakowania wzrosła o ponad 50 procent

Od teraz wszystkie opakowania, pudełka, torby i koperty używane przez Amazon w ramach dostaw w Europie podlegają recyklingowi. Firma poinformowała również, że coraz więcej produktów jest wysyłanych do klientów bez dodatkowego opakowania.

Opakowania Amazon nadają się do recyklingu

Amazon ogłosił osiągnięcie kamienia milowego w walce z nadmiernym zanieczyszczeniem środowiska. Od teraz wszystkie opakowania Amazon w Europie nadają się w pełni do recyklingu.

Jesteśmy podekscytowani możliwością dostarczania naszym klientom paczek w elastycznych papierowych torbach, kartonowych kopertach i falistych pudłach, które łatwo podlegają recyklingowi w domowych systemach recyklingu w całej Europie – poinformował gigant e-commerce.

Jak informuje portal Ecommerce News, dotyczy to zarówno dostaw produktów zamówionych na stronie Amazona w Europie, gdzie firma jest samodzielnym sprzedawcą, jak i produktów od sprzedawców zewnętrznych, których Amazon obsługuje w procesie realizacji zamówienia (Fulfilment by Amazon lub FBA).

Czytaj też: Amazon wykorzystał nielegalne algorytmy? Zarobił na tym miliard

Amazon poinformował również, że dzięki współpracy z dostawcami liczba produktów wysyłanych bez dodatkowych opakowań wzrosła o ponad 50 procent. Paczki są wystarczająco wytrzymałe, aby dotrzeć do klienta, a Amazon dodaje jedynie etykietę z adresem po złożeniu zamówienia.

Wysyłka bez zewnętrznego opakowania

W Holandii Amazon niedawno wprowadził program promujący wysyłkę bez zewnętrznego opakowania, zwaną „Wysyłka w opakowaniu produktu”. Wszystkie produkty przeszły testy, aby zapewnić bezpieczne dotarcie do klienta w oryginalnym opakowaniu produktu. Klient jest informowany podczas procesu zamawiania, że przedmiot zostanie dostarczony bez dodatkowego opakowania, ale może o nie poprosić, jeśli to konieczne, na przykład jeśli jest to prezent.

Czytaj też: Coca-Cola, Nestlé i Danone posądzone o greenwashing przez organizacje środowiskowe

Jak informuje portal Ecommerce News, inicjatywy te przyczyniają się do ograniczenia zużycia plastiku:

Szacujemy, że od 2019 roku udało nam się uniknąć użycia ponad miliarda jednorazowych plastikowych torebek do dostaw w naszej europejskiej sieci dystrybucyjnej. To część naszej długoterminowej pracy mającej na celu bycie liderem zrównoważonego rozwoju. Będziemy nadal inwestować w innowacyjne technologie, uczenie maszynowe i bardziej zrównoważone materiały, aby zapewnić, że opakowania – czy to używane przez nas czy inne firmy – są korzystne dla naszych klientów, społeczności i planety – mówi Pat Lindner, Wiceprezes ds. Mechatroniki i Zrównoważonych Opakowań w firmie Amazon.

Amazon przeprowadza pilotażowe testy rozwiązań opakowaniowych w całej Europie, w tym kopert zabezpieczających, wykonanych wyłącznie z papieru, wielokrotnego użytku toreb dostawczych i zachęt dla partnerów handlowych do ograniczania ilości opakowania.

Absurd! Amazon zablokował konta europejskich sprzedawców! 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button