PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Sycylijski przewoźnik zamawia dodatkowe Solarisy!

Zamówienie zostało złożone w ramach umowy ramowej podpisanej w 2022 roku

Sycylijski przewoźnik AMTS Catania zamówił kolejne 42 autobusy elektryczne Solaris. 32 jednostki elektryczne Urbino 12 oraz 10 Urbino 18 zostaną wykorzystane do przewożenia pasażerów w porcie w Catania już w 2024 roku. 

AMTS Catania złożył duże zamówienie na autobusy elektryczne Solaris

To kolejne zamówienie tego przewoźnika na autobusy elektryczne produkowane przez Solaris, zrealizowane za pośrednictwem włoskiego centralnego organu zakupów, Consip. Dotychczas 7 elektrycznych autobusów Urbino 12 przewoziło pasażerów po mieście. Rozpoczęły działanie na początku tego roku, podczas gdy kolejne 11 jednostek zostanie dostarczonych do końca tego roku.

Zamówienie zostało złożone w ramach umowy ramowej podpisanej w 2022 roku. Dostawa obejmuje 32 autobusy elektryczne Urbino 12 o długości 12 metrów oraz 10 przegubowych autobusów elektrycznych Urbino 18 i planowana jest na lata 2024-2025.

Jesteśmy niezmiernie dumni z zaufania, jakim obdarzył nas przewoźnik AMTS Catania, zamawiając kolejną partię autobusów o zerowej emisji. Cieszymy się, że możemy wspierać zieloną transformację transportu w Catanii i dostarczać nowatorskie rozwiązania dla mieszkańców tego uroczego sycylijskiego portu – powiedział Olivier Michard, Członek Zarządu ds. Sprzedaży i Marketingu.

Sycylijski przewoźnik zamawia dodatkowe autobusy elektryczne Solaris
Solaris

Czytaj też: Głogów stawia na zeroemisyjny transport. Kupuje autobusy Solaris

Zeroemisyjne autobusy Solaris podbijają Europę

Elektryczne autobusy, które pojawią się na ulicach Sycylii, będą wyposażone w centralny silnik trakcyjny zasilany bateriami Solaris High Energy. Autobusy Urbino 12 będą wyposażone w baterie o łącznej pojemności 350 kWh, natomiast jednostki Urbino 18 zostaną wyposażone w baterie o pojemności 400 kWh. Pojazdy będą ładowane zarówno za pomocą pantografu, jak i w zajezdni przy użyciu standardowej wtyczki.

Solaris to europejski lider w produkcji autobusów elektrycznych. Do tej pory firma dostarczyła ponad 2000 autobusów zasilanych bateriami do ponad kilkunastu krajów europejskich, w tym ponad 300 jednostek przewoźnikom we Włoszech.

Sycylijski przewoźnik zamawia dodatkowe autobusy elektryczne Solaris
Solaris

Czytaj też: Produkcja przemysłowa w Europie rośnie. Jak wypadła Polska?

Elektryczne autobusy odgrywają kluczową rolę w dekarbonizacji transportu publicznego. Ich ekologiczne zalety sprawiają, że są idealnym narzędziem w walce z emisjami CO2 i zanieczyszczeniem powietrza w miastach. Elektryczne autobusy eliminują emisje spalin i hałasu, co poprawia jakość życia mieszkańców. Ponadto, ich niskie koszty eksploatacji i utrzymania przekładają się na oszczędności dla miast i operatorów. Rozwinięcie infrastruktury ładowania oraz inwestycje w nowoczesne pojazdy stanowią kluczowy element planów dekarbonizacji transportu publicznego, przyczyniając się do bardziej zrównoważonej i przyjaznej dla środowiska przyszłości transportu miejskiego.

Solaris z kolejnym zamówieniem. Urbino trafią do Duisburga

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button