DrogowyTransport

Głogów stawia na zeroemisyjny transport. Kupuje autobusy Solaris

Zamówione autobusy będą wyposażone w silnik o mocy 220 kW

Firma Solaris Bus & Coach oraz Głogów podpisały umowę na dostawę pięciu autobusów elektrycznych. Głogów otrzyma zamówione autobusy Solaris Urbino 12 wraz z niezbędną infrastrukturą do ładowania latem przyszłego roku. Nowe pojazdy stanowią pierwszą inwestycję w zeroemisyjny transport w tym mieście.

Głogów otrzyma kolejne autobusy Solaris

Głogów wybrał firmę Solaris Bus & Coach w przetargu na dostawę pięciu autobusów elektrycznych Solaris Urbino 12 wraz z infrastrukturą do ładowania. Podpisanie umowy odbyło się przy udziale burmistrza Głogowa, Rafaela Rokaszewicza. Zgodnie z podpisaną umową, Głogów otrzyma pierwsze autobusy elektryczne Solaris w drugiej połowie 2024 roku.

Zakup kolejnych autobusów elektrycznych przez Głogów ma nie tylko wymiar społeczny i ekonomiczny, ale przyniesie także wiele korzyści dla środowiska. Dla nas ważne jest, aby autobusy w Głogowie były zeroemisyjne i nie zanieczyszczały naszego środowiska. Solaris jest liderem w europejskim rynku autobusów elektrycznych, więc niezmiernie cieszymy się na tę współpracę – powiedział Rafael Rokaszewicz, burmistrz Głogowa.

Czytaj też: Rusza inwestycja w Podziemny Magazyn Gazu w Wierzchowicach

Zamówione autobusy będą wyposażone w silnik o mocy 220 kW, zasilany energią dostarczaną przez baterie Solaris High Energy. Baterie o pojemności 280 kWh będą ładowane za pomocą złączki wtyczkowej oraz za pomocą odwróconego pantografu, czyli pantografu opuszczonego z masztu ładowania na dach autobusu. Dzięki tym elastycznym rozwiązaniom ładowania, autobusy będą mogły działać przez cały dzień, zapewniając ekologiczną alternatywę dla tradycyjnych środków transportu.

Głogów stawia na zeroemisyjny transport. Miasto kupuje autobusy Solaris
Solaris

Czytaj też: Solaris z kolejnym zamówieniem. Urbino trafią do Duisburga

Głogów stawia na transport zeroemisyjny

Wraz z pojazdami producent dostarczy niezbędną infrastrukturę ładowania. Na ulicy Towarowej zostanie wybudowana stacja szybkiego ładowania, natomiast ładowarki typu plug-in zostaną umieszczone na terenie zajezdni autobusowej przy ul. Transportowej. Stacje ładowania staną się kluczowymi elementami infrastruktury miasta, umożliwiając szybkie i efektywne ładowanie autobusów.

Z niecierpliwością oczekujemy na kolejny rozdział naszej długotrwałej współpracy i chcielibyśmy pogratulować włodarzom Głogowa imponującej inwestycji w autobusy zeroemisyjne, które uczynią transport publiczny w Głogowie bardziej ekologicznym i przyjaznym dla mieszkańców – powiedział Waldemar Wlazło, przedstawiciel Regionu Zachodniego i Południowego w Polsce w firmie Solaris Bus & Coach sp. z o.o.

Współpraca Solarisa z Głogowem rozpoczęła się już w 2006 roku, a przez lata do floty miasta dołączyło łącznie ponad 20 pojazdów Solaris, w tym 4 autobusy hybrydowe.

Hybrydowe autobusy Solaris trafią do Grudziądza 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button