PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Hybrydowe autobusy Solaris trafią do Grudziądza 

Autobusy Solaris zostaną dostarczone do Grudziądza pod koniec tego roku

MZK Grudziądz złożył zamówienie na 12 autobusów hybrydowych marki Solaris. Zestawienie obejmuje 6 autobusów w zamówieniu podstawowym i kolejne 6 jako część tak zwanej opcji. Wszystkie zamówione autobusy Solaris zostaną dostarczone do Grudziądza jeszcze w tym roku.

Hybrydowe autobusy Solaris wyjadą na ulice Grudziądza w tym roku

MZK Grudziądz oraz Solaris Bus & Coach podpisały umowę na dostarczenie 12 autobusów hybrydowych Solaris Urbino 12 hybrid. Zamówienie składa się z 6 pojazdów w ramach zamówienia podstawowego, lecz przewoźnik skorzystał z prawa opcji i rozszerzył zamówienie o kolejne 6 modeli. Zgodnie z postanowieniami umowy, niskoemisyjne i niskopodłogowe autobusy Solaris zostaną dostarczone do Grudziądza i rozpoczną przewozy pasażerskie w tym mieście pod koniec tego roku.

Jesteśmy niezmiernie dumni z zaufania, jakim już od ponad dwóch dekad obdarza nas Grudziądz. Po mieście jeździ już niemal 50 autobusów Solaris, a właśnie teraz trwają dostawy 17 bezemisyjnych pojazdów elektrycznych. Niezwykle się cieszymy z dzisiejszego zamówienia, dzięki któremu jeszcze w tym roku pasażerowie transportu publicznego w Grudziądzu skorzystają z kolejnych nowoczesnych i ekologicznych autobusów naszej marki – mówił Jakub Zakrzewski, Dyrektor Sprzedaży Regionu Północnego w Polsce w Solaris Bus & Coach.

Hybrydowe autobusy Solaris trafią do Grudziądza 
Solaris

Czytaj też: Na ulice Gliwic wyjadą nowe hybrydowe autobusy Solaris

Nowoczesne autobusy hybrydowe

Autobusy Urbino 12 hybrid zostaną wyposażone w napęd hybrydowy nowej generacji, składający się z elektrycznego silnika trakcyjnego o mocy 250 kW oraz silnika spalinowego, który spełnia normę Euro 6 i ma moc ponad 150 kW. System hybrydowy będzie wspomagany przez superkondensatory, które przechowują energię pozyskiwaną z rekuperacji. Dzięki temu efektywnemu napędowi hybrydowemu zużycie paliwa oraz koszty dla przewoźnika zostaną znacznie zmniejszone, a poziom emisji szkodliwych substancji do atmosfery zostanie obniżony.

W zamówionych pojazdach będzie również dostępna funkcja zero-emission, czyli tak zwany system Stop-and-Go. Ta opcja pozwoli na całkowite wyłączenie silnika spalinowego podczas postoju na przystanku po otwarciu drzwi, a pojazd będzie korzystał z energii odzyskanej podczas hamowania i zgromadzonej w superkondensatorach.

Autobusy Urbino 12 hybrid będą klimatyzowane i wyposażone w gniazda USB oraz monitoring. Każdy z pojazdów będzie mieć 25 miejsc siedzących, a na pokładzie będzie mogło podróżować 80 osób. Warto zauważyć, że zamówienie na tego rodzaju autobusy l nie jest pierwszą inwestycją Grudziądza. W kwietniu ubiegłego roku MZK zamówiło 17 autobusów elektrycznych Solaris Urbino electric, które już niedługo pojawią się na ulicach miasta.

Czytaj też: Liczba kredytów hipotecznych rośnie! Już nie boimy się stóp procentowych?

Rekordowe zamówienie na wodorowe autobusy Solaris

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button