PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
MagazynyTransport

Maersk otwiera nowy magazyn w Meksyku! Powstał tuż przy granicy

Maersk zapewnia w nowym obiekcie usługi sortowania, przechowywania, przeładunku, zarządzania zapasami

Maersk otworzył nowy magazyn o powierzchni 30 000 metrów kwadratowych dla swoich klientów w rejonie Tijuany w Meksyku. Obiekt powstał z myślą o handlu transgranicznym.

Maersk otworzył magazyn w Meksyku

Zauważając ogromny potencjał Tijuany jako kluczowego gracza w handlu z USA, Maersk zdecydował się otworzyć nowy magazyn w Meksyku. Nowy obiekt jest skierowany do klientów z sektorów technologicznego, motoryzacyjnego, detalicznego i lifestyle’owego, poszukujących możliwości handlu transgranicznego.

Czytaj też: A jednak! Maersk wciąż w wyścigu o przejęcie DB Schenker

Magazyn korzysta ze strategicznego położenia geograficznego, bowiem jest położony w pobliżu głównych portów handlowych, takich jak Los Angeles/Long Beach w Kalifornii i Ensenada w Meksyku. Obiekt leży zaledwie 15 km od portu handlowego Otay, między Otay Mesa (San Diego) a Otay Centenario (Tijuana). Dodatkowo, znajduje się 20 km od portu handlowego San Ysidro, który rozciąga się na granicy między San Ysidro w Kalifornii a Tijuaną.

Przewoźnik ma ambitne plany inwestycyjne w Meksyku

Maersk zapewnia w nowym obiekcie usługi sortowania, przechowywania, przeładunku, zarządzania zapasami oraz szereg innych usług dodatkowych, w tym etykietowanie, pakowanie, przepakowywanie i realizację zamówień. Alternatywnie obiekt może prowadzić operacje realizacji zamówień lub e-fulfilment do Stanów Zjednoczonych.

Nowy obiekt posiada certyfikat środowiskowy LEED Gold. Na dachu zamontowano panele fotowoltaiczne, a ponadto obiekt posiada oświetlenie LED oraz systemy pozwalające na redukcję poboru miejskiego ciepła, zużycia wody wewnątrz i na zewnątrz budynku oraz system zarządzania odpadami.

Czytaj też: Największe gospodarki świata. W 2024 roku potęga USA pozostanie niezachwiana

W ostatnich latach przemysł produkcyjny w Tijuanie dynamicznie się rozwijał, napędzany rosnącym trendem nearshoringu między Meksykiem a Stanami Zjednoczonymi. Według Administracji Handlu Zagranicznego, Meksyk jest trzecim największym partnerem handlowym Stanów Zjednoczonych, a znaczna część handlu generowana jest w największym obszarze metropolitalnym między San Diego a Tijuaną.

Maersk posiada w Meksyku obiekty o łącznej powierzchni ponad 150 000 metrów kwadratowych. To nie tylko magazyny w Tijuanie i Cuautitlan, ale także terminale w pobliżu portów w Lazaro Cardenas i Manzanillo. Przewoźnik ma ambitne plany rozwoju w tym obszarze świata.

Sojusz Maersk i Hapag-Lloyd! Giganci zdominują żeglugę?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button