PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerceMagazyny
Gorące newsy

Duża inwestycja Panattoni w Rudzie Śląskiej! Budowa już ruszyła 

Powierzchnia realizowana przez Panattoni w Rudzie Śląskiej szybko znajduje najemców

Panattoni znów rozwija swoją działalność na Śląsku, tym razem w Rudzie Śląskiej, gdzie deweloper już wynajął 200 000 metrów kwadratowych powierzchni. Teraz rozpoczęto kolejny projekt – trzeci budynek w ramach kompleksu Panattoni Park Ruda Śląska II, który w całości zostanie przeznaczony dla Konimpex.

Panattoni znów buduje w Rudzie Śląskiej

Deweloper Panattoni rozpoczął budowę trzeciego budynku w ramach kompleksu logistycznego w Rudzie Śląskiej. Nowy obiekt w Panattoni Park Ruda Śląska II zostanie w pełni przeznaczony dla Konimpex, przedsiębiorstwa specjalizującego się w obszarze handlu, logistyki oraz dystrybucji surowców chemicznych i przemysłowych. Konimpex posiada oddziały w wielu europejskich krajach, w tym w Rumunii, Turcji czy Francji. Firma jest także obecna w Chinach. Mimo tej międzynarodowej obecności, centrala firmy znajduje się w Polsce, gdzie rozwój operacji ma szczególne znaczenie. Kolejnym krokiem w rozwoju jest wynajęcie całego budynku o powierzchni 16 000 metrów kwadratowych w ramach kompleksu Panattoni Park Ruda Śląska II.

Posiadanie lokalizacji w centrum śląskiej aglomeracji, blisko dotychczasowej bazy Konimpex, pozwoli firmie na zwiększenie obsługiwanych wolumenów oraz rozbudowę infrastruktury przeładunkowej. Rozwój śląskiego portfolio okazuje się być atutem zarówno dla wieloletnich partnerów, jak i nowych klientów – takich jak Konimpex. Mamy nadzieję, że to początek wieloletniej współpracy – mówi Tomasz Sikora, Senior Leasing Manager w Panattoni.

Czytaj też: Obiekt Panattoni pod Poznaniem wynajęty! Do czego posłuży?

W obrębie kompleksu, Konimpex będzie realizować procesy związane z magazynowaniem i logistyką. Kluczowym elementem w dystrybucji towarów jest korzystna lokalizacja zapewniająca łatwy dostęp do dwóch autostrad, czyli A4 i A1. Cała inwestycja zostanie poddana certyfikacji środowiskowej przy użyciu metody BREEAM na poziomie Excellent. Panattoni planuje również wyposażyć obiekt w rozwiązania z zakresu oszczędzania energii, efektywności wodnej, wspierania bioróżnorodności oraz poprawy komfortu użytkowników.

Duży popyt na powierzchnię na Śląsku

Powierzchnia realizowana przez Panattoni w Rudzie Śląskiej szybko znajduje najemców. W kompleksie Panattoni Park Ruda Śląska I, II i III deweloper już zrealizował 160 000 metrów kwadratowych, a drugi projekt rozbudowuje o dodatkowe 16 000 metrów kwadratowych dla firmy Konimpex. Wszystkie trzy inwestycje zostały w pełni skomercjalizowane, a pierwszy etap Panattoni Park Ruda Śląska IV, który jest w trakcie budowy, jest blisko pełnego wynajęcia. Operator logistyczny, Regesta, już wynajął 33 000 z planowanych 45 000 metrów kwadratowych. Ogółem deweloper znalazł już najemców na 200 000 metrów kwadratowych powierzchni logistycznej.

Czytaj też: 3 powody, dla których warto wdrożyć automatyczny magazyn

Siłą Rudy Śląskiej jest to, że nie stała się zagłębiem jednej konkretnej branży, ale na tę lokalizację stawiają klienci o zróżnicowanych specjalizacjach, od logistyków, przez firmy kurierskie i e-commerce, po lekką i ciężką produkcję o międzynarodowym zasięgu. Centralne położenie w aglomeracji z jednej strony gwarantujące dostęp do dwóch autostrad, a z drugiej do ogromnej populacji regionu, jest atrakcyjną opcją dla każdego biznesu – podsumowuje Tomasz Sikora.

Deweloper podsumowuje rok w Polsce. Masa pieniędzy i masa inwestycji

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button