Info z rynkuIntralogistyka

Czy przyszłość efektywnej dystrybucji żywności leży w automatyzacji?

Czy kiedykolwiek zastanawialiście się, jak świeże produkty tak szybko trafiają na półki sklepowe? Kluczową rolę odgrywa tutaj efektywna dystrybucja, a coraz większe znaczenie ma automatyzacja. Ale jak to wszystko działa? Edeka Freienbrink, część największej niemieckiej sieci supermarketów Edeka Group, wprowadza zaawansowane rozwiązania automatyki do swojego procesu dystrybucji. Te innowacyjne technologie dostarcza firma Cimcorp Group.

Automatyzacja dystrybucji to wysoka efektywność dostaw świeżych produktów

Edeka Freienbrink obsługuje 488 sklepów wokół Berlina i Brandenburgii, dostarczając im świeże produkty w ciągu zaledwie 4-5 godzin od momentu złożenia zamówienia. To ambitne zadanie staje się możliwe dzięki rozwiązaniom automatyki dostarczanym przez Cimcorp Group. Edeka Freienbrink staje się jednym z pięciu centrów dystrybucyjnych, które zdecydowały się na modernizację. Ośrodki te wprowadzają zaawansowane systemy intralogistyki zaprojektowane specjalnie do obsługi świeżych produktów.

Świeże produkty mają ograniczony okres trwałości, a im dłużej trwa ich transport do sklepu, tym większe jest ryzyko, że stracą na świeżości lub wartości odżywczej. Dlatego tak ważne jest, aby dostarczyć je do sklepów jak najszybciej.

Czytaj również: Automatyzacja magazynów postępuje. Dlaczego firmy uważają, że jest istotna?

W rozmowie z serwisem Warehouse News, Rene Klaus, Menadżer ds. Operacji w Edeka MindenHannover, tłumaczy, że każde opóźnienie w procesie dystrybucji może oznaczać, że nie będą w stanie zaspokoić zapotrzebowania swoich klientów na określone produkty. Dzięki wsparciu Cimcorp Edeka może dostarczać świeże produkty szybko i efektywnie, bez błędów i opóźnień.

Źródło: Warehouse News

Bezpieczne i zdrowe środowisko pracy dzięki automatyce w firmie Edeka

Automatyzacja eliminuje ciężki fizyczny wysiłek. Dzięki temu Edeka Freienbrink może polegać na mniejszej liczbie osób na miejscu, co upraszcza zarządzanie. Dodatkowo zautomatyzowane systemy ograniczają ryzyko urazów wynikających z ręcznej pracy. Tworzy to bezpieczniejsze środowisko dla pracowników. Automatyzacja przekłada się również na zdrowsze i bardziej komfortowe warunki pracy. Pracownicy mogą bowiem się skupić na zadaniach, które wymagają krytycznego myślenia.

Co równie istotne, w obliczu rosnącego zapotrzebowania na szybką i efektywną dystrybucję świeżej żywności Edeka Freienbrink planuje zwiększenie stopnia automatyzacji. Rene Klaus przewiduje, że w przyszłości cały ciężar fizycznego wysiłku zostanie przejęty przez maszyny, a ludzie będą potrzebni do nadzoru procesu.

Czytaj również: Niedobór pracowników przyśpiesza robotyzację. Rynek pracownika jest u schyłku?

Dystrybucyjne centrum Edeka Freienbrink musi sprostać wyzwaniu obsługi olbrzymiej ilości różnorodnych produktów, które muszą być jak najszybciej przetworzone. System Cimcorp okazuje się niezwykle pomocny w przemieszczaniu, dystrybucji i lokalizacji produktów. „Automatyzacja to zdecydowanie przyszłość” – tłumaczy Rene Klaus.

Edeka Freienbrink ma na celu zwiększenie stopnia automatyzacji, a doświadczenie firmy Cimcorp będzie nieocenione w pomaganiu firmie sprostać tym wymaganiom. Z kolei, dzięki procesom automatyzacji, Spółka jest w stanie dostarczać świeże produkty do sklepów szybko i efektywnie. W ostatecznym rozrachunku wszystko to przyczynia się do spełniania oczekiwań klientów.

Automatyzacja dostaw ostatniej mili jest konieczna dla całego łańcucha dostaw

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button