DrogowyTransport

Rampini wygrywa duży przetarg na autobusy elektryczne

Rampini postało w 1945 roku jako przedsiębiorstwo rzemieślnicze zajmujące się konserwacją i usługami

Rampini wygrał przetarg zorganizowany przez Consip na dostawę 8-metrowych autobusów elektrycznych. Rampini dostarczy firmie autobusy elektryczne z możliwością ładowania wtykowego. Zakup pojazdów przez Consip jest finansowany ze środków udostępnionych przez PNRR.

Rampini dostarczy Consip autobusy elektryczne

Rampini wygrał przetarg Consip na nowe autobusy elektryczne, oferując model Eltron, który jest produkowany w zakładach w Passignano sul Trasimeno (PG). Eltron, jedyny 8-metrowy autobus elektryczny „Made in Italy„, jest dostępny w wersjach z 2 lub 3 drzwiami, ma szerokość 2,2 metra i pojemność do 48 pasażerów. Napędzany jest przez 230-kilowatowy silnik elektryczny, który ładuje akumulator o pojemności 280 kWh, zapewniając zasięg ponad 200 kilometrów. Dużą uwagę zwrócono na projektowanie wnętrz, aby zapewnić pasażerom wysokie standardy bezpieczeństwa i komfortu.

Przetarg Consip, dzięki środkom PNRR, stanowi unikalną okazję do prawdziwej transformacji energetycznej w sektorze transportu publicznego. Dla nas to zaszczyt móc przyczynić się do tej transformacji, oferując wyłącznie autobusy produkowane we Włoszech. Model Eltron, który wygrał przetarg Consip, to skupienie technologii służących zrównoważonemu rozwojowi środowiska. Dzisiaj zbieramy owoce inwestycji w modernizację produkcji, których przez lata dokonaliśmy, aby stać się siłą napędową i okazją do ożywienia włoskiego przemysłu – powiedział prezes Franco Rampini.

Czytaj też: Hybrydowe autobusy Solaris trafią do Grudziądza

Autobusy dla włoskiego transportu publicznego

Umowa będzie ważna od czerwca 2023 roku i umożliwia Administracjom Publicznym zakup autobusów z lub bez określonych specyfikacji technicznych. W pierwszym przypadku dostosowanie autobusu do indywidualnych potrzeb może obejmować inne malowanie, dodatkowe wyposażenie dla fotela kierowcy i przestrzeni pasażerskiej, urządzenia bezpieczeństwa na pokładzie i dla pasażerów, systemy wspomagające prowadzenie oraz pełne serwisowe utrzymanie nowych pojazdów.

Rampini postało w 1945 roku jako przedsiębiorstwo rzemieślnicze zajmujące się konserwacją i usługami. Z biegiem lat firma rozszerzyła działalność o kontrolę, projektowanie i produkcję pojazdów. Rampini produkuje nie tylko autobusy elektryczne, ale również pojazdy dla firm komunalnych oraz dla przemysłu cywilnego i obronnego. Firma działa również w sektorze przemysłowym.

Czytaj też: ORLEN Synthos Green Energy poinformował, gdzie powstaną małe bloki jądrowe

Rekordowe zamówienie na wodorowe autobusy Solaris

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button