LotniczyTransport

Airbus otwiera nowy hangar w Hamburgu. Rozszerzy produkcję

Producent dąży do osiągnięcia celu produkcji 75 samolotów z rodziny A320 każdego miesiąca

Airbus otworzył nowy hangar w swoim zakładzie w Hamburgu. Obiekt o powierzchni 9 600 metrów kwadratowych będzie służyć do instalacji i składania wszystkich elementów tylnej części kadłubów samolotów A321XLR, które są wytwarzane w tej samej fabryce. 

Airbus otwiera nowy hangar dla samolotów w Hamburgu

Montaż zostanie przeprowadzony na zautomatyzowanej linii składającej się z ośmiu stanowisk roboczych. Przed przeniesieniem fragmentów kadłuba na linię końcowego montażu, wszystkie zostaną dokładnie przetestowane po zainstalowaniu systemów. Jak informuje portal Zdopravy, producent dąży do osiągnięcia celu produkcji 75 samolotów z rodziny A320 każdego miesiąca już w 2026 roku.

Airbus wyposażył nowy hangar w Hamburgu w zaawansowane technologie operacyjne i produkcyjne, takie jak zautomatyzowana logistyka, w pełni cyfrowe systemy oraz stanowiska testowe. Jego budowa została zaplanowana po wnikliwej konsultacji z pracownikami, aby proces produkcji mógł być jak najbardziej zoptymalizowany. Na dachu hangaru znajduje się system fotowoltaiczny o powierzchni 3000 metrów kwadratowych, który dostarcza budynkowi energię elektryczną, a nadwyżki są wykorzystywane do zasilania terenu.

Dużo zamówień na nowego Airbusa

Airbus obecnie posiada niemal 570 zamówień na samolot A321XLR od 27 klientów z całego świata. Planuje się wprowadzenie tego modelu do użytku w drugim kwartale przyszłego roku.

Czytaj też: Airbusy wciąż popularne. Węgierskie linie zamawiają kolejne A321neo

Producent, który zadebiutował z nowym samolotem w czerwcu zeszłego roku, przeprowadził już setki godzin lotów testowych. Jego nowy wąski samolot będzie miał najdłuższy zasięg lotu w swojej kategorii. Jak informuje portal Zdopravy, Airbus planuje ekspansję na rynku dalekich połączeń między miastami, gdzie wprowadzenie wąskokadłubowych samolotów nie było dotychczas opłacalne. Linie lotnicze poszukują dalekodystansowych maszyn o mniejszej pojemności i niskim zużyciu paliwa.

Airbus otwiera nowy hangar w Hamburgu. Rozszerzy produkcję samolotów 
Airbus

Czytaj też: Niemcom pali się grunt pod nogami! Tracą konkurencyjność na rzecz Europy Południowej

Według Airbusa, komfort pasażerów nowego samolotu będzie taki sam, jak w szerokokadłubowych maszynach. Zasięg zostanie zwiększony poprzez dodatkowy zbiornik paliwa o pojemności 12 900 litrów i drobne modyfikacje kształtu skrzydeł. W zależności od konfiguracji, samolot będzie mógł przewieźć od 180 do 220 pasażerów.

Qatar Airways odbiera 24. Airbusa. Zostanie liderem?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button