PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Te autobusy podbijają włoski rynek. Kolejne duże zamówienie

Solaris nadal umacnia swoją pozycję na włoskim rynku

Solaris zabezpieczył kolejny kontrakt na autobusy elektryczne dla Mediolanu. Tym razem włoska metropolia zamówiła 105 pojazdów Urbino 18. W rezultacie operator transportu publicznego ATM Milano stał się jednym z największych odbiorców autobusów Solarisa. Solaris nadal umacnia swoją pozycję na włoskim rynku, zwłaszcza w segmencie autobusów zasilanych bateriami i wodorem.

Solaris ma nowe zamówienie na autobusy elektryczne

Włoski przewoźnik ATM Milano zamówił aż 105 przegubowych autobusów elektrycznych Solaris Urbino 18. To kolejne zamówienie złożone przez Mediolan. Partnerstwo między Solaris a ATM w Mediolanie rozpoczęło się w 2014 roku. Od tego czasu przewoźnik zamówił niemal 500 pojazdów od producenta. Co ciekawe, już od 2018 roku Solaris dostarcza do Mediolanu wyłącznie pojazdy bezemisyjne, w tym głównie autobusy elektryczne. Najnowsza dostawa autobusów rozpocznie się w pierwszej połowie 2025 roku.

Autobusy elektryczne Solaris stały się stałym elementem krajobrazu europejskich miast, realizując swoją misję promowania mobilności bezemisyjnej. Mediolan daje imponujący przykład, inwestując znaczne środki w zrównoważony transport. Cieszymy się, że możemy być partnerem w tej transformacji – powiedział Javier Iriarte, CEO Solaris Bus & Coach sp. z o.o.

Solaris dostarczy kolejne autobusy elektryczne do Mediolanu
Solaris

Czytaj też: Sycylijski przewoźnik zamawia dodatkowe Solarisy!

Dekarbonizacja transportu

Zamówienie złożone przez ATM Milano obejmuje model Urbino 18 electric. Ten przegubowy autobus elektryczny będzie wyposażony w baterie Solaris High Energy o łącznej pojemności 700 kWh. Podobnie jak wcześniej dostarczane do Mediolanu autobusy elektryczne, nowo zamówione jednostki będą ładowane zarówno przez pantograf, jak i technologię podłączania. Infrastruktura miejska została zoptymalizowana, aby umożliwić regularne ładowanie przy użyciu ładowarek rozmieszczonych wzdłuż trasy, zapewniając praktycznie nieograniczony zasięg jazdy przez cały dzień.

Czytaj też: ORLEN inwestuje w magazynowanie CO2 w Norwegii

Solaris nadal umacnia swoją pozycję na włoskim rynku, zwłaszcza w segmencie autobusów zasilanych bateriami i wodorem. Tylko w tym roku producent podpisał umowy na dostawę 98 autobusów elektrycznych Urbino do Cagliari i 90 autobusów na wodór do Wenecji. Ponadto Solaris realizuje największe zamówienie na autobusy wodorowe w Europie, czyli 130 autobusów zasilanych wodorem dla Bolonii.

Nowe elektryki Solarisa już jeżdżą po niemieckich ulicach 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button