DrogowyTransport

Niemcy pokochali wodorowe autobusy Solaris! Kupili kolejne

Zainteresowanie bezemisyjnymi rozwiązaniami opartymi na wodorze nieustannie rośnie

Niemiecki przewoźnik SWK Mobil Krefeld postanowił zakupić nowe wodorowe autobusy Urbino 12 od firmy Solaris. Dziesięć bezemisyjnych pojazdów ma poprawić mobilność pasażerów w niemieckim mieście Krefeld jeszcze przed majem 2025 roku.

Nowe zamówienie na wodorowe autobusy Solaris Urbino 12

Firma Solaris Bus & Coach otrzymała nowe zamówienie na autobusy wodorowe. Niemiecki przewoźnik, SWK Mobil Krefeld, zdecydował się zakupić dziesięć bezemisyjnych autobusów wodorowych Urbino 12. Pierwsze trzy wodorowe autobusy Solaris zostaną dostarczone do miasta Krefeld w zachodnich Niemczech do końca 2024 roku, a dostawa pozostałych siedmiu zaplanowana jest do maja 2025 roku.

Rozwój autobusów napędzanych wodorem nabiera tempa, a Solaris z dumą stoi na czele tej zmiany. Gratuluję SWK Mobil Krefeld strategicznej decyzji o inwestycji w czystszą i lepszą przyszłość mieszkańców regionu – oświadczył Olivier Michard, członek zarządu Solaris odpowiedzialny za sprzedaż i marketing.

Niemcy pokochali wodorowe autobusy Solaris. Kupili kolejne pojazdy
Solaris

Czytaj też: Sycylijski przewoźnik zamawia dodatkowe Solarisy!

Solaris podbija rynek europejski

Wodorowe Urbino 12 zamówione przez Krefeld zostaną wyposażone w centralny silnik elektryczny o mocy 160 kW. Autobusy będą zasilane energią z ogniw wodorowych i zostaną również wyposażone w baterie Solaris High Power, które będą służyć jako dodatkowe źródło energii elektrycznej. Komfort termiczny zapewni efektywna i przyjazna dla środowiska klimatyzacja z pompą ciepła.

Przewoźnik SWK Mobil Krefeld zdecydował się na wsparcie zarządzania flotą za pomocą narzędzia eSConnect, który zapewnia pełny dostęp do danych niezbędnych do oceny wydajności autobusów i zaplanowania ich dalszej eksploatacji.

Czytaj też: Produkcja przemysłowa w Niemczech spada o 2%! W gospodarce panuje „kacowa atmosfera”

Zainteresowanie bezemisyjnymi rozwiązaniami opartymi na wodorze nieustannie rośnie. Solaris ma w swoim portfolio już 450 zamówionych autobusów wodorowych, z czego 140 już zostało dostarczonych i są one obecnie eksploatowane w kilku europejskich miastach. Wodorowe Urbino jeżdżą też już po wielu innych niemieckich miastach. Pojazdy kupiły bowiem Kolonia, Wuppertal, Hofolding, Weimar, Frankfurt, Gross-Zimmern i obszar metropolitalny Monachium. Realizowane są również dodatkowe kontrakty, w tym zamówienia dla miast Aschaffenburg, Güstrow, Gross-Gerau, Hamburg i Duisburg.

Dwa Solarisy trafią do Francji. Kolejne zamówienie na elektryki

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button