PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Info z rynkuMagazyny

Azjatycki gigant ESR Cayman zdobył 218 mln USD pożyczki na zrównoważony rozwój

ESR Cayman to lider magazynowy w Azji. Firma kontynuuje ekspansję rynkową, pozyskując kolejną pożyczkę, która ma zostać przeznaczona na cele związane ze zrównoważonym rozwojem. To może oznaczać początek transformacji azjatyckich gigantów logistycznych. 

ESR Cayman zyskuje kolejną pożyczkę na zrównoważony rozwój

ESR Cayman to jeden z liderów azjatyckiego rynku magazynowego. Grupa spierana przez Warburg Pincus uzyskała pożyczkę w wysokości 218 mln USD na refinansowanie, kapitał obrotowy i inne cele w ramach koncepcji zrównoważonego rozwoju. Pożyczki udzielił United Overseas Bank.

Warto wspomnieć, że to już czwarta pożyczka uzyskana w ostatnich sześciu miesiącach. Wcześniej uzyskano środki w wysokości 1 mld USD i 28 mld jenów (ok. 219 mln USD), które zostały przekazane odpowiednio w listopadzie 2021 roku i styczniu 2022 roku. Tym samym grupa łącznie uzyskała ok. 2,5 miliarda USD środków na wspieranie zrównoważonego rozwoju i zabezpieczenie przyszłych inwestycji.

Zobacz także: 7R Park Łódź East I zyskał nowego najemcę. Maersk skraca łańcuchy dostaw

ESR kontynuuje ekspansję rynkową w regionie Azji i Pacyfiku

ESR to największy podmiot zarządzający aktywami w regionie Azji i Pacyfiku. Uzyskanie kolejnych pożyczek może oznaczać zmierzanie w kierunku transformacji branży na rynku azjatyckim i dążenie do bardziej restrykcyjnego przestrzegania standardów środowiskowych, społecznych i związanych z zarządzaniem. ESR zarządza nieruchomościami logistycznymi, takimi jak magazyny wysyłkowe, w które inwestuje znacznie nakłady środków finansowych.

Jeffrey Perlman, prezes ESR, powiedział:

Jesteśmy zobowiązani do przewodzenia branży oraz odpowiedzialnego inwestowania i działania poprzez uwzględnianie czynników ESG we wszystkich aspektach naszej działalności.

Zobacz także: Azja stoi przed perspektywą stagflacji. Region reaguje na trzy wstrząsy gospodarcze

ESR kontynuuje dynamiczną ekspansję rynkową w regionie Azji. Inwestorzy postrzegają ESR jako znacznego gracza w sektorze e-commerce w Chinach i innych częściach Azji. Według niektórych szacunków ESR jest trzecim co do wielkości publicznym zarządcą nieruchomości na świecie po liderach Blackstone i Brookfield. Grupa zarządza aktywami o łącznej wartości nawet 140,2 mld USD na kontynencie azjatyckim i kontynuuje ekspansję w Europie i USA.

CBRE: Polski rynek magazynowy w pierwszym kwartale kontynuował dynamiczny wzrost

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button