DrogowyTransport

Dwa Solarisy trafią do Francji. Kolejne zamówienie na elektryki

Pojazdy zostały specjalnie uwzględnione w katalogu francuskiej grupy zakupowej

Francuski Związek Grup Zakupów Publicznych dodał dwa modele polskich autobusów elektrycznych Solaris do swojej listy zakupów. To sprawia, że Solaris staje się potencjalnym dostawcą autobusów i trolejbusów elektrycznych dla transportu publicznego we Francji.

Solaris dostawcą pojazdów we Francji

Związek Grup Zakupów Publicznych (UGAP) dodał dwa modele elektrycznych autobusów przegubowych, Solaris Trollino 18 i Urbino 18 Electric, do swojej listy zamówień we Francji. Jak informuje portal Electrive, oba modele są więc dostępne dla firm transportowych związanych z UGAP bez konieczności przeprowadzania dodatkowej procedury przetargowej. Według Solaris, pojazdy zostały specjalnie uwzględnione w katalogu francuskiej grupy zakupowej na okres 24 miesięcy, z możliwością przedłużenia umowy.

UGAP ogłosił przetarg na „elektryczne pojazdy transportu publicznego, takie jak minibusy, autobusy i samochody dostawcze, warianty i implementację dodatkowych usług”. Producentów wybrano dla pojazdów w ośmiu kategoriach. Dla przegubowych pojazdów z silnikami elektrycznymi o długości od 17 do 19 metrów, Solaris otrzymał 10 ofert, z których wybrano 4.

Jesteśmy dumni, że otrzymaliśmy akredytację UGAP. Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy zaoferować dwa modele z naszej rozległej gamy pojazdów o zerowej emisji: przegubowy trolejbus Trollino 18 i przegubowy autobus elektryczny Urbino 18. Francja jest jednym z rynków, na których nasza firma szczególnie chce zwiększyć aktywność sprzedażową w nadchodzących latach. Dlatego tym bardziej doceniamy możliwość bezpośredniego zaoferowania naszych doskonałych, nowoczesnych produktów – powiedział Olivier Michard, członek zarządu Solaris ds. sprzedaży, obsługi posprzedażowej i marketingu.

Czytaj też: Rzeszów inwestuje 20 mln zł w nowe elektryczne autobusy Solaris

Debiut Urbino 18 Electric w Łodzi

Urbino 18 Electric zyskują na popularności również w Polsce. Łódź podpisała umowę na nowe e-busy Solaris wraz z infrastrukturą do ładowania. Osiem bezemisyjnych autobusów wyjedzie na ulice miasta już w tym roku. To pierwszy łódzki kontrakt na autobusy elektryczne od Solaris, a wartość brutto zamówienia to niemal 32 mln zł.

Zamówione autobusy elektryczne zasilane są nowoczesnymi bateriami typu High Energy o łącznej nominalnej pojemności 400 kWh. Akumulator można ładować zarówno za pomocą wtyczki umieszczonej na przedniej masce autobusu, jak i odwróconego pantografu, który ładowarka opuszcza na specjalne szyny mocowane na dachu pojazdu. Płynną jazdę osiemnastometrowych e-busów zapewnia centralny silnik trakcyjny.

To świetna wiadomość dla łódzkiej floty autobusów, która wzbogaci się o kolejne elektryki. Dziś podpisujemy umowę na zakup pierwszych przegubowych elektrycznych autobusów z firmą Solaris. Bardzo się cieszę, i jestem przekonany, że to początek długofalowej współpracy – powiedział Adam Pustelnik, Pierwszy Wiceprezydent Miasta Łodzi.

Czytaj też: Sojusz rządu i biznesu, czyli francuski sposób na walkę z inflacją

Hamburg stawia na wodorowe Solarisy. Miasto kupuje 5 autobusów

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button