E-commerceMagazyny

Amazon wdraża zrobotyzowany system w magazynie. Przyszłość logistyki?

Amazon od dłuższego czasu był obiektem uwagi amerykańskich organów nadzoru nad bezpieczeństwem

Amazon ogłosił, że w celu usprawnienia zarządzania zapasami i przyspieszenia dostaw wykorzystuje zrobotyzowany system w magazynie w Houston. Firma kontynuuje tym samym swoje wieloletnie przekonanie, że automatyzacja przyczyni się do zwiększenia sprzedaży oraz poprawy bezpieczeństwa pracowników.

Amazon wdraża zrobotyzowany system w magazynie

Technologia o nazwie „Sequoia” łączy ze sobą różne systemy, w tym mobilne roboty i ramiona robotyczne. Amazon twierdzi, że zrobotyzowany system Sequoia może pomóc w identyfikacji i przechowywaniu zapasów o 75% szybciej, jednocześnie skracając czas przetwarzania zamówień w magazynie nawet o 25%.

Jak informuje Reuters, przez wiele lat gigant e-commerce inwestował agresywnie w automatyzację, wykorzystując ją do pakowania zamówień i tworząc technologie umożliwiające funkcjonowanie sklepów bez kasjerów.

Niemal równocześnie kilku innych znaczących sprzedawców również ogłosiło plany inwestycji w systemy robotyczne, a rywal, Walmart, zapowiedział, że do końca roku fiskalnego 2026 oczekuje, że około 65% sklepów będzie obsługiwanych przy zastosowaniu automatyzacji.

Amazon wdraża zrobotyzowany system w swoim magazynie. Przyszłość logistyki?
Amazon

Czytaj też: Amazon stawia na roboty! 3 tysiące maszyn w nowym obiekcie

Reakcja na oskarżenia?

Jak informuje Reuters, Amazon od dłuższego czasu był obiektem uwagi amerykańskich organów nadzoru nad bezpieczeństwem z powodu rzekomo niebezpiecznych warunków w magazynach. Firma przekonuje, że stawia na roboty również w celu poprawy bezpieczeństwa pracowników.

Gigant ogłosił, że rozpocznie testy dwunożnego robota o nazwie „Digit” od Agility Robotics, startupu wspieranego przez Amazona. „Digit„, który jest już testowany przez Forda, potrafi poruszać się, chwytać i obsługiwać przedmioty w magazynach.

Amazon wdraża zrobotyzowany system w swoim magazynie. Przyszłość logistyki?
Amazon

Przyszłość logistyki

W miarę jak technologia rozwija się, roboty, automatyka i sztuczna inteligencja stają się coraz bardziej zaawansowane, co pozwala na znaczącą optymalizację procesów magazynowych. Jednym z głównych korzyści robotyzacji magazynów jest zwiększenie efektywności i precyzji operacji. Roboty magazynowe są w stanie pracować bez przerwy, niezależnie od warunków atmosferycznych, co przekłada się na szybsze i bardziej niezawodne dostawy towarów. Ponadto, dzięki wykorzystaniu automatycznych systemów magazynowania i kompletacji zamówień, można zminimalizować błędy ludzkie, co przekłada się na zmniejszenie strat i kosztów.

Czytaj też: Amazon oskarżony o monopol w USA. To będzie jedna z największych spraw w historii giganta

Robotyzacja magazynów wpływa także na poprawę warunków pracy ludzi. Pracownicy magazynowi są coraz częściej wspierani przez roboty, które zajmują się ciężką i monotonną pracą, pozostawiając ludziom bardziej kreatywne i odpowiedzialne zadania. Dzięki automatyzacji procesów magazynowych, można osiągnąć większą efektywność, precyzję i konkurencyjność, co przyczynia się do dalszego rozwoju i udoskonalenia logistyki w dzisiejszym świecie.

Amazon zwiększa zatrudnienie na święta. Planuje też podwyżki 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button