PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyTransport

Pierwsze elektryczne ciężarówki Quantron już w Arabii Saudyjskiej

To największa dostawa ciężarówek z napędem elektrycznym w Arabii Saudyjskiej

Quantron i Petromin realizują największy w historii przetarg na dostawę 50 bezemisyjnych ciężarówek na Bliski Wschód. W początkowej fazie elektryczne ciężarówki będą wspierać flotę strategicznych klientów w Arabii Saudyjskiej, takich jak PepsiCo i Red Sea Global.

Nowe elektryczne ciężarówki w Arabii Saudyjskiej

Firma Quantron we współpracy z Electromin (całkowicie należącym do korporacji Petromin), dostarczyła swoje pierwsze elektryczne ciężarówki w Arabii Saudyjskiej. 50 lekkich ciężarówek QUANTRON QARGO 4 EV będzie używanych przez klientów, takich jak PepsiCo i Red Sea Global. Jak informuje portal Electrive, to największa dostawa ciężarówek z napędem elektrycznym w Arabii Saudyjskiej, co stanowi istotny krok w kierunku dekarbonizacji transportu, zgodnej z celami zrównoważonego rozwoju Królestwa Arabii Saudyjskiej określonymi w ramach Saudi Vision 2030.

Dzięki połączeniu sił Electromin i Quantron stworzyliśmy potężny sojusz, wykorzystujący ich unikalne umiejętności i pozycjonujący ich na czele rewolucji w dziedzinie e-mobilności w Arabii Saudyjskiej. Ta synergiczna współpraca pozwala na łączenie zasobów, wiedzy i doświadczenia, otwierając drogę do tworzenia innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań mobilności, które zrewolucjonizują transport w Królestwie – tłumaczy Kalyana Sivagnanam, CEO Grupy Petromin.

Czytaj też: Mercedes-Benz prezentuje nową e-ciężarówkę! Oto eActros 600

Saudi Vision 2030 to klarowny plan mający na celu dywersyfikację gospodarki Arabii Saudyjskiej i rozwiązanie problemów związanych z urbanizacją i zmianami klimatycznymi. Rząd Arabii Saudyjskiej zaproponował różne rozwiązania, których celem jest ograniczenie zużycia energii na osobę, priorytetowo wykorzystując źródła energii odnawialnej. Ponadto rząd inwestuje w usprawnienia systemu transportu oraz wspiera rozwój sektorów turystyki, rozrywki i innych ważnych branż.

Współpraca Electromin i Quantron przełomowym krokiem

Partner Quantron, firma Petromin, odgrywa istotną rolę w przekształcaniu branży transportowej Arabii Saudyjskiej poprzez innowacyjne i zrównoważone rozwiązania. Ciężarówka QUANTRON QARGO 4EV została specjalnie zaprojektowana, aby uczynić transport miejski i dostawy ostatniej mili jak najbardziej wygodnymi i ekologicznymi. Jak informuje portal Electrive, dzięki zasięgowi wynoszącemu ponad 250 km pojazd stanowi optymalne rozwiązanie dla potrzeb zrównoważonego transportu w obszarach metropolitalnych. Ze względu na szeroki zakres opcji montażu i zastosowań, ciężarówki można bardzo elastycznie wykorzystywać, między innymi do przewozu suchych towarów, świeżych produktów spożywczych, usług komunalnych, transportu mebli.

Czytaj też: Wojna w Izraelu destabilizuje rynek surowców energetycznych

Współpraca Electromin i Quantron to przełomowy krok w dziedzinie e-mobilności w Arabii Saudyjskiej. Dzięki wspólnemu zobowiązaniu do rozwiązań o zerowej emisji, ta współpraca otworzy nową erę zrównoważonego transportu, oferując klientom i partnerom rozszerzony zakres nowoczesnych produktów i usług, które ukształtują przyszłość mobilności w Królestwie i poza jego granicami – dodaje Mark Notkin, Szef Electromin i Chief Innovation Officer Grupy Petromin.

Pierwszymi klientami zostały firmy PepsiCo i Red Sea Global, co świadczy o ich silnym zaangażowaniu w dziedzinie zrównoważonego rozwoju w Arabii Saudyjskiej. Firmy będą używać ciężarówek w codziennej działalności, zastępując pojazdy spalinowe, co pozwoli na osiągnięcie redukcji emisji dwutlenku węgla na poziomie 31,5 kilograma na 100 km.

Volvo Trucks sprzedaje elektryczne ciężarówki w Malezji

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button