E-commerceMagazyny

Amerykański gigant otworzy kolejny obiekt nowej generacji

Obiekt będzie wyposażony w zautomatyzowany system magazynowania i odzyskiwania

Walmart otworzy swoje piąte nowoczesne centrum logistyczne nowej generacji. Ośrodek realizacji zamówień w kalifornijskim Stockton powstanie w 2026 roku i zatrudni ponad 1000 pracowników.

Walmart otworzy kolejne nowoczesne centrum logistyczne

Walmart planuje otworzyć swoje piąte centrum logistyczne „następnej generacji”, tym razem w Stockton. Firma poinformowała, że obiekt o powierzchni ponad 83 tys. mkw, usytuowany około 80 km na południe od Sacramento, umożliwi firmie realizację zamówień online na zachodnim wybrzeżu z większą szybkością i efektywnością.

Centrum realizacji zamówień w Stockton zwiększy również zdolność realizacji zamówień dla strony Walmart.com – podała firma.

Czytaj też: Walmart zwiększył sprzedaż online! Więcej osób kupuje w sieci

Jak informuje portal FreightWaves, obiekt będzie wyposażony w zautomatyzowany system magazynowania i odzyskiwania, który zoptymalizuje manualny proces 12 kroków realizacji zamówienia do zaledwie pięciu. Nowa technologia podwaja pojemność magazynową i przetwarza dwukrotnie więcej zamówień klientów, które Walmart może zrealizować w ciągu dnia, rozszerzając dostawy w ciągu jednego lub dwóch dni.

Ogłoszenie otwarcia naszego centrum realizacji zamówień zaawansowanej technologii w Stockton to kolejny znaczący krok w naszych wysiłkach związanych z omnichannelowym handlem detalicznym. W odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów na zakupy online, wdrażamy technologię, aby zwiększyć szybkość i dokładność dostaw dla klientów Walmart – powiedziała Karisa Sprague, wiceprezes senior ds. operacji sieci realizacji dla Walmart U.S.

Walmart będzie w stanie dotrzeć do większości populacji USA

Dzięki połączeniu centrum realizacji zamówień „następnej generacji”, jak to w Stockton, z resztą sieci realizacji Walmart, firma będzie w stanie dotrzeć do 95% populacji USA oferując dostawy w ciągu jednego lub dwóch dni. Usługi realizacji zamówień Walmart będą również wykorzystywać tę przestrzeń do realizacji przedmiotów stron trzecich na Marketplace.

Walmart planuje zatrudnić ponad 1000 pracowników w tym ośrodku – czytamy w  oświadczeniu firmy.

Czytaj też: Amazon oskarżony o monopol w USA. To będzie jedna z największych spraw w historii giganta

Jak informuje portal FreightWaves, pierwsza lokalizacja została otwarta latem 2022 roku w Joliet, obsługując klientów z Illinois, Indiana i Wisconsin. Oprócz niedawno otwartego obiektu w McCordsville w Indianie, inne obiekty zostaną otwarte w Lancaster w Teksasie, i Greencastle w Pensylwanii.

Walmart stawia na roboty magazynowe. Zastąpią pracowników?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button