E-commerceIntralogistykaMagazyny
Gorące newsy

Walmart stawia na roboty magazynowe. Zastąpią pracowników?

Automatyzacja łańcucha dostaw przyczyni się do zwiększenia zysków powyżej długoterminowych celów firmy

Do końca tego roku około jednej trzeciej sklepów Walmart będzie obsługiwanych przez centra dystrybucyjne, w których większość pracy wykonywana będzie przez roboty magazynowe.

Walmart inwestuje w roboty magazynowe

Walmart inwestuje spore pieniądze w roboty magazynowe, wierząc, że większa automatyzacja łańcucha dostaw przyczyni się do zwiększenia zysków powyżej długoterminowych celów firmy.

W ciągu trzech lat koszt jednostkowy przemieszczania towarów ma spaść o 20%, ponieważ roboty magazynowe będą odgrywać większą rolę w przyspieszaniu dostaw towarów do klientów – poinformował Walmart we wtorkowym oświadczeniu.

Jak informuje portal Digital Commerce 360, firma powtórzyła swoją prognozę finansową na ten rok i prognozę długoterminową, ale dyrektor finansowy John David Rainey przewiduje, że szansa na zwiększenie zysków operacyjnych „może być lepsza niż to, co przedstawiono”.

Gigant twierdzi, że zmodernizowany łańcuch dostaw pozwoli mu złagodzić koszty związane z rozwojem handlu elektronicznego i pomóc w zakończeniu dekady stagnacji w dochodach operacyjnych w USA.

Dokonane przez nas inwestycje dobrze nas ustawiają i mogą generować stały i zrównoważony wzrost przy wyższych marżach – powiedział Rainey.

Czytaj też: Walmart ogłasza masowe zwolnienia w placówkach e-commerce

Roboty magazynowe przyszłością łańcucha dostaw

Walmart, jako przykład skutecznego użycia robotów, wskazał na swoje rozległe centrum dystrybucyjne w Brooksville na Florydzie. W obiekcie, gdzie wcześniej pracownicy ręcznie rozładowywali palety z towarem z naczep ciężarówek, autonomiczne wózki widłowe wykonują teraz większość pracy, a ludzie wkraczają do akcji tylko wtedy, gdy maszyny sobie z czymś nie radzą.

Duże roboty sortują palety i wysyłają je do ogromnej sieci półek. Gęsty system składowania umożliwia Walmartowi przechowywanie większej ilości towarów w tym samym obszarze przed wysłaniem ich do sklepów. Skanery rejestrują, gdzie znajdują się poszczególne przedmioty, aby poprawić dokładność inwentaryzacji i szybciej reagować na popyt konsumentów.

Jak informuje portal Digital Commerce 360, do końca tego roku około jednej trzeciej sklepów Walmart będzie obsługiwana przez zautomatyzowane centra dystrybucyjne, w  których większość pracy wykonywana będzie przez roboty magazynowe. W ciągu trzech lat ten odsetek wzrośnie do 65%. Ponadto 55% wolumenu w centrach realizacji zamówień również będzie przetwarzane przez zautomatyzowane maszyny.

W tym roku Walmart zwalniał pracowników w centrach realizacji zamówień e-commerce, gdy automatyzacja stawała się coraz powszechniejsza, a sklepy obsługiwały więcej zamówień cyfrowych. Donna Morris, wiceprezes ds. zasobów ludzkich zapewniła jednak, że zatrudnienie w łańcuchu dostaw firmy w najbliższych latach prawdopodobnie pozostanie stabilne lub nawet nieco wzrośnie.

Czytaj też: Kradzieże sklepowe w USA są coraz większym problemem. Walmart może zacząć zamykać sklepy

Walmart będzie czerpał większe zyski z usług sprzedaży reklam

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button