PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
Magazyny

Swiss buduje nowy obiekt logistyczny przy południowej granicy

Większa część powierzchni do wynajmu nieruchomości, zostanie przeznaczona na cele logistyczne

W przyszłym roku Swiss Life Group rozpocznie budowę 30 000 metrów kwadratowych nowej nieruchomości logistycznej. Swiss wybuduje nowy obiekt logistyczny na terenie nieużytku w miejscowości Altusried w powiecie Oberallgäu w Niemczech 

Swiss wybuduje nowy obiekt logistyczny

Swiss Life Asset Managers nabył około 47 000 metrów kwadratowych gruntu w miejscowości Altusried w powiecie Oberallgäu w Niemczech, na którym zamierza wybudować nowy obiekt logistyczny. Na terenie inwestor i deweloper będzie rozwijać projekt o nazwie „Swabia South 1”, nowoczesną nieruchomość logistyczną o powierzchni wynoszącej ponad 30 000 metrów kwadratowych.

Czytaj też: Nowy chiński gracz na europejskim rynku. Planuje też podbić USA

Informacje te przekazano w oświadczeniu prasowym Vermögensverwalters Swiss Life Group. Prace budowlane mają rozpocząć się w pierwszym kwartale 2024 roku, a ich zakończenie planowane jest w pierwszym kwartale 2025 roku. Jak informuje portal Logistik Heute, większa część powierzchni do wynajmu nieruchomości, zostanie przeznaczona na cele logistyczne, natomiast około 1000 metrów kwadratowych będzie wykorzystane na cele biurowe i socjalne.

Nowoczesne centrum logistyczne

W celu pozyskania odnawialnej energii planowane jest zainstalowanie na dachu fotowoltaiki oraz pomp ciepła. Na terenie zewnętrznym powstaną m.in. stacje ładowania dla samochodów i rowerów elektrycznych oraz zamontowana zostanie zielona elewacja budynku. SWISS dąży się do uzyskania certyfikatu BREEAM Very Good dla tego obiektu.

Jak informuje portal Logistik Heute, lokalizacja jest skomunikowana z autostradami A7 i A96. Istnieją połączenia z bawarskimi metropoliami Augsburgiem i Monachium, a także miastami Ulm i Friedrichshafen, co według Swiss Life Asset Managers czyni to miejsce doskonałym węzłem na krajowych szlakach transportowych. Ze względu na bliskość granicy, region może także stanowić punkt przesiadkowy dla międzynarodowych tras handlowych prowadzących do sąsiednich krajów: Szwajcarii, Austrii i Liechtensteinu.

Czytaj też: Produkcja przemysłowa w Niemczech spada o 2%! W gospodarce panuje „kacowa atmosfera”

Niemcy stanowią centrum logistycznego Europy, co sprawia, że rynek magazynowy jest strategicznie istotny dla międzynarodowych firm i dostawców usług logistycznych. W miastach takich jak Berlin, Monachium, Hamburg czy Frankfurt, popyt na powierzchnię magazynową jest nadal wysoki. Rynek magazynowy w Niemczech jest bardzo konkurencyjny, co skutkuje innowacyjnymi rozwiązaniami i wysoką jakością usług. Firmy magazynowe inwestują w nowoczesne technologie, w tym robotykę, automatyzację i zarządzanie danymi, aby sprostać rosnącym potrzebom klientów.

Otwarto nowe centrum Cummins w Krakowie za 10 mln dolarów

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button