KolejowyTransport

Konsorcjum, któremu przewodzi Torpol, zajmie się przebudową linii kolejowej nr 104

Konsorcjum, którego liderem jest Torpol, zostało wybrane przez PKP Polskie Linie Kolejowe na wykonawcę przebudowy odcinka linii kolejowej nr 104 Chabówka – Nowy Sącz.

Torpol przebuduje linie kolejowe – wartość kontraktu to prawie miliard złotych

Sama oferta jest warta 963,95 mln zł brutto, a więc ok. 780 mln zł netto. Torpol ma 70% udziałów w konsorcjum zgłoszonym w przetargu.

Przetarg został określony jako:

Rozbiórka, przebudowa, rozbudowa i budowa obiektu budowlanego pn.: linia kolejowa nr 104 Chabówka – Nowy Sącz na odc. E.

Zobacz także: Amazon wstrzymuje budowę nowych magazynów w Hiszpanii

Realizacja zakresu podstawowego inwestycji została wyznaczona na 30 miesięcy. Umowa obejmuje także dwie opcje.  Pierwsza z nich określa termin realizacji jako 108 miesięcy od dnia upływu okresu zgłaszania wad w kontekście zakresu podstawowego. Inwestor może zgłosić oświadczenie o skorzystaniu z tej opcji nie wcześniej niż przed upływem 12 miesięcy oraz nie później niż pół roku przed upływem zakresu zgłaszania wad dotyczących zakresu podstawowego.

Opcja nr 2 określa natomiast, że termin realizacji inwestycji zostanie zgłoszony przez inwestora w oświadczeniu o skorzystaniu z opcji nr 2, co nastąpi nie później niż do dnia upływu okresu zgłaszania wad dla zamówienia podstawowego, a w przypadku skorzystania przez inwestora z opcji nr 1 – do zakończenia jej realizacji.

Torpol zaoferował 963,95 mln zł brutto (ok. 783,7 mln zł netto) za realizację, co uwzględnia cenę za realizację zakresu podstawowego na poziomie 951 mln zł brutto (ok. 773,17 mln zł netto), cenę za realizację prawa opcji nr 1 w wysokości 4,45 mln zł brutto (ok. 3,6 mln zł netto) oraz realizację opcji nr 2 w wysokości 8,5 mln zł brutto (ok. 6,9 mln zł netto).

Zobacz także: Duński rząd wprowadza kontrolę czynszów. Trwają prace nad nowym indeksem dla wynajmujących

Grupa z dobrymi wynikami

Grupa Torpol w tym roku notuje dobre wyniki finansowe. W pierwszej połowie roku zysk netto uległ potrojeniu. Postępowania przetargowe, w które jest zaangażowany Torpol, szacowane są nawet na 20 miliardów złotych.

Wynik netto w pierwszej połowie roku uległ znaczącej poprawie względem analogicznego okresu roku ubiegłego, z 20,3 mln zł osiągnął pułap 65,2 mln zł. Wskaźnik EBITDA wzrósł z 38,2 mln zł do 86 mln zł. Wynik ten osiągnięto pomimo spadku sprzedaży o 5,9%, który powiązany był z przesunięciem rozstrzygnięć przetargów, w których startuje Torpol Oil and Gas. Dodatkowo jak wskazał Marcin Zachariasz członek zarządu ds. finansowych, spółka nadzieje na rozwój pokłada przede wszystkim w modernizowanym parku maszynowym.

Schiphol zmniejsza dzienny limit pasażerów. Brakuje pracowników

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button