IntralogistykaMagazyny
Gorące newsy

Kuehne+Nagel otwiera nowe centrum logistyczne w Toruniu

Położenie nowego obiektu zapewnia wygodny dostęp do głównych tras krajowych

Kuehne+Nagel otworzyło nowe centrum logistyczne w Toruniu. Nowy kompleks logistyczny w Toruniu jest już przygotowany do przetwarzania przesyłek w regionie. Firma przekonuje, że dzięki nowej inwestycji udało się znacząco zwiększyć efektywność działań związanych z przewozem towarów drogą lądową.

Kuehne+Nagel otwiera centrum logistyczne w Toruniu

Firma Kuehne+Nagel uruchomiła nowe centrum logistyczne w Toruniu, które zwiększy zdolności dystrybucyjne w województwie kujawsko-pomorskim oraz wzmocni lokalną i międzynarodową sieć przewozów drobnicowych firmy. Położenie nowego obiektu zapewnia wygodny dostęp do głównych tras krajowych, takich jak droga ekspresowa S10 i autostrada A1.

Nowa inwestycja stanowi ważny krok w rozwoju logistyki drogowej Kuehne+Nagel. Oddział w Toruniu będzie bardzo blisko naszych obecnych oraz przyszłych klientów z regionu kujawsko-pomorskiego. Praca we własnej lokalizacji pozwoli skrócić czasy dostaw do minimum, zwiększy efektywność operacji transportowych i magazynowych co przełoży się na bardziej konkurencyjne warunki współpracy. To kolejny dowód na konsekwentne zaangażowanie Kuehne+Nagel w rozwój sieci dystrybucyjnej, aby zapewnić pełną kontrolę i najwyższą jakość świadczonych usług – mówi Maciej Sobek, dyrektor logistyki drogowej w polskim oddziale Kuehne+Nagel.

Kuehne+Nagel otwiera nowe centrum logistyczne w Toruniu
Kuehne+Nagel

Czytaj też: Kuehne+Nagel dostarczy 1,4 miliona ton sprzętu do turbin wiatrowych

Ekologiczny budynek

Nowe centrum spełnia normy dotyczące oszczędzania energii. Dzięki oświetleniu LED, które reaguje na ruch, firma ograniczy zużycie energii zarówno w części magazynowej, jak i biurowej. Magazyn jest w pełni monitorowany i wyposażony w systemy przeciwpożarowe. Co więcej, automatyzacja bram i ramp przeładunkowych oraz inne rozwiązania wspierające pracę umożliwiają efektywną obsługę przesyłek drogowych klientów firmy.

Czytaj też: Budownictwo w Polsce nadal w dobrej kondycji, ale szybko hamuje

Branża magazynowa odgrywa istotną rolę w globalnym łańcuchu dostaw, ale jednocześnie generuje znaczący udział emisji gazów cieplarnianych. W ostatnich latach pojawiło się coraz więcej inicjatyw mających na celu dekarbonizację tego sektora, a to z powodu zwiększającej się świadomości ekologicznej oraz rosnącej presji ze strony przepisów dotyczących ochrony środowiska. Jednym z kluczowych kroków w kierunku dekarbonizacji jest wprowadzenie bardziej zrównoważonych praktyk w zarządzaniu magazynami.

Kuehne+Nagel otwiera magazyn multi-user w Chorzowie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button