IntermodalnyKolejowyTransport

LTG Cargo Polska wzmacnia flotę z pomocą wagonów Ermewy

LTG Cargo Polska zajmuje się transportem z granicy litewskiej na zachód przez Polskę

Ermewa sfinalizowała umowę z LTG Cargo Polska na dostawę 40 wagonów kontenerowych typu Sgmmns. Wagony będą wynajmowane i przeznaczone do transportu kontenerów o długości 40 stóp. LTG Cargo Polska odgrywa bardzo aktywną rolę w tych usługach, ponieważ zajmuje się transportem z granicy litewskiej na zachód przez Polskę.

LTG Cargo Polska otrzyma wagony kontenerowe

LTG Cargo Polska zamierza wykorzystać wagony głównie na trasie z Litwy do Duisburga, która staje się coraz bardziej popularna dla LTG i jego spółki zależnej.

Dodanie tych 40 wagonów kontenerowych od Ermewa zwiększa naszą efektywność operacyjną i umożliwia nam zwiększenie wolumenu usług transportowych w odpowiedzi na rosnące zapotrzebowanie klientów – stwierdził Michał Szlendak, dyrektor generalny LTG Cargo Polska.

Ermewa

Jak informuje portal RailFreight, LTG Cargo utworzyło swoją polską spółkę zależną w 2020 roku, podpisując umowę z PKP Cargo w celu rozwoju transportu intermodalnego i dotarcia do międzynarodowych rynków. W tym samym kontekście, firma otworzyła również spółkę zależną na Ukrainie. Na początku 2022 roku LTG Cargo Polska zakupiło nowe lokomotywy od polskiego producenta PESA Bydgoszcz, a w tym samym czasie firma otrzymała zezwolenie od polskich władz na prowadzenie pociągów przez swoich własnych maszynistów.

Czytaj też: TX Logistik wzmacnia transport intermodalny nowymi wagonami

Rozwój transportu intermodalnego

Początkowo rozwój firmy wydawał się powolny. LTG Cargo faktycznie chciało zdywersyfikować swoje działania, ale cele były niejasne. Dopiero w momencie wybuchu wojny na Ukrainie firma postanowiła zakończyć wszelkie związki z Rosją i skierować się ku Europie Zachodniej. Od tego czasu litewska firma uruchomiła kilka usług do Polski i Niemiec, z czego flagową jest trasa Kaunas-Gdańsk-Duisburg, a najnowszą trasa Kaunas-Pruszków-Sławków.

Ermewa

Jak informuje portal RailFreight, LTG Cargo Polska odgrywa bardzo aktywną rolę w tych usługach, ponieważ zajmuje się transportem z granicy litewskiej na zachód przez Polskę. Dzięki nowym wagonom firma wzmocni swoją flotę, skupiając się na utrzymaniu niedawno utworzonych, ale systematycznie rosnących połączeń transportowych z Europą Zachodnią. Z kolei Ermewa jest częścią Streem, jednego z globalnych graczy w dziedzinie wynajmu wagonów kolejowych i kontenerów-cystern.

Dla Ermewa partnerstwo z LTG to kolejny strategiczny krok w kierunku rozwoju w Polsce i na rynku intermodalnym – stwierdził zastępca dyrektora zarządzającego, Cyrille Guyon.

Czytaj też: Nowy plan inwestycyjny PKP Intercity – pociągiem ku przyszłości?

Kazachstan kupi nowe wagony Stadler. Gigantyczne zamówienie!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button