LotniczyTransport
Gorące newsy

LOT poleci z Warszawy do urokliwej stolicy Uzbekistanu

Taszkent jest określany jako najnowocześniejsze miasto w regionie

Polskie Linie Lotnicze LOT zamierzają wprowadzić regularne połączenie z Warszawy do Taszkentu. Pierwszy lot do stolicy i największego miasta Uzbekistanu jest zaplanowany na 23 lutego 2024 roku.

LOT planuje połączenie z Warszawy do Taszkentu

Nowy zarząd Polskich Linii Lotniczych LOT podjął decyzję, by wprowadzić regularne połączenia z Warszawy do Taszkentu. Pierwszy lot do stolicy Uzbekistanu zaplanowano na 23 lutego 2024 roku o godzinie 23:00, a samolot LOT wyląduje w Taszkencie o godzinie 9:05 miejscowego czasu. Połączenia na tej trasie będą obsługiwane przez samoloty Boeing 737 MAX 8. W sezonie zimowym planowany jest wylot samolotu z Taszkentu do Warszawy o godzinie 10:15, a przewidywany czas przylotu na miejsce to 13:00 miejscowego czasu. Połączenia do Taszkentu będą realizowane trzy razy w tygodniu, a dokładniej w środy, piątki i niedziele. Samoloty powrotne do Polski będą startować w poniedziałki, czwartki i soboty. W sezonie letnim samoloty Boeing LOT-u będą startować z Warszawy również o godzinie 23:00. Ze względu na brak zmiany czasu zimowego na letni w Uzbekistanie, samolot wyląduje w Taszkencie o godzinie 7:55 rano, a powrót planowany jest na godzinę 9:25. Lądowanie w Warszawie przewidziane jest na godzinę 13:00.

Zaproponowany rozkład odpowiada na potrzeby pasażerów tranzytowych, wybierających Warszawę jako punkt przesiadkowy oraz stanowi atrakcyjną ofertę dla tych pasażerów, dla których punktem początkowym będzie Warszawa. Osoby podróżujące w tranzycie uzyskają dostęp do praktycznie całej siatki połączeń PLL LOT w Europie Zachodniej, Skandynawii oraz Europie Środkowej w czasie krótszym niż 4 godziny – powiedział Prezes Zarządu PLL LOT, Michał Fijoł.

Czytaj też: PLL LOT przegrały sprawę o odszkodowanie od Boeinga!

Taszkent popularnym miejscem turystycznym

Taszkent, będący drugim po Astanie kierunkiem w Azji Centralnej oferowanym przez Polskie Linie Lotnicze LOT, jest określany jako najnowocześniejsze miasto w regionie. Jest to jednocześnie jedyna metropolia Uzbekistanu, która z roku na rok przyciąga coraz większą liczbę turystów. Dodatkowo, Taszkent stanowi dobrą bazę wypadową dla turystów chcących się udać do innych ciekawych miejsc w Azji Centralnej, takich jak Samarkanda czy Buchara.

Uzbekistan to jedno z najciekawszych turystycznie państw regionu Azji Centralnej oraz świata. Jestem przekonany, że kraj nazywany „perłą jedwabnego szlaku” skradnie serca polskich turystów. Coraz większe znaczenie odgrywa wymiana handlowa między Polską a Uzbekistanem, a każdego roku kolejne polskie firmy podejmują aktywność na tym rynku. Dodatkowo widzimy duży potencjał ruchu wśród obywateli Uzbekistanu rozpoczynających studia lub pracę w Polsce i Europie. Taki kapitał stwarza solidny fundament pod rozwój siatki połączeń PLL LOT w regionie Azji Centralnej – dodaje Prezes Zarządu PLL LOT, Michał Fijoł.

Bilety LOT na połączenie z Warszawy do Taszkentu będą dostępne w kanale sprzedaży na stronie lot.com, w LOT Contact Center oraz w biurach LOT Travel na początku nadchodzącego tygodnia.

Czytaj też: Transport lotniczy jest bezkonkurencyjny czasowo

Samoloty LOT znów latają nad Arktyką. Tak się omija Rosję!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button