Transcash faktoring
IntermodalnyKolejowyTransport

TX Logistik wzmacnia transport intermodalny nowymi wagonami

TX Logistik planuje znaczne odnowienie i rozbudowę swojego taboru

Firma logistyczna TX Logistik wzmocni transport intermodalny poprzez zakup nowych wagonów. Firma logistyczna zamówiła sto pięć wagonów T3000 od słowackiego producenta Tatravagonka.

TX Logistik wzmacnia transport intermodalny

Nowoczesne wagony z dwiema kieszeniami będą przeznaczone do przewozu kontenerów o długości trzydziestu stóp (9,14 metra). Jak informuje portal IHO, wagony wyposażone będą w szybko reagujący system hamulcowy oraz koła odporne na wysoką temperaturę. Według TX Logistik AG model T3000 staje się coraz bardziej standardowym wagonem kolejowym do transportu intermodalnego, umożliwiającym elastyczny przewóz naczep półciężarowych i kontenerów nawet z prędkością stu dwudziestu kilometrów na godzinę.

Ten rodzaj wagonu szczególnie dobrze sprawdza w systemie przeładunkowym NiKRASA, przewoźnika prywatnej firmy, który umożliwia łatwy załadunek naczep na wagony. Najnowsza wersja 3.0, która niedawno została zaprezentowana, nie wymaga nawet rampy terminalowej, ponieważ jest możliwe ich nakładanie na siebie, a ponadto została zoptymalizowana pod kątem przewozu meganaczep. Pierwsze wagony zostaną przekazane spółce zależnej Mercitalia Logistics (Gruppo FS Italiane) już pod koniec tego lata.

Dzięki nowym wagonom TX Logistik uda się osiągnąć strategiczny cel posiadania na własność połowy wagonów używanych, by wzmocnić transport intermodalny towarów. W segmencie tym ciągłe zapotrzebowanie rynkowe na transport kolejowy – co jest wynikiem również politycznych obietnic zwiększenia udziału rynkowego kolei do 25% do 2030 roku – doprowadziło do niedoborów we flocie taboru. Dzięki dostępowi do własnych wagonów TX Logistik będzie w przyszłości jeszcze bardziej elastycznie reagować na intermodalne potrzeby w ramach swojej europejskiej sieci.

Tatravagonka

Czytaj też: Polskie firmy nie biorą udziału w przetargach międzynarodowych. Jakie są przyczyny?

Firma planuje modernizację taboru

Jak informuje portal IHO, TX Logistik planuje znaczne odnowienie i rozbudowę swojego taboru. Kilka dni temu na targach Transport Logistic w Monachium ogłoszono, że firma zamierza zakupić czterdzieści lokomotyw Vectron od Siemens Mobility, które zostaną dostarczone w latach 2024-2025. Maszyny te będą świadczyły usługi na trasach przewozowych Niemcy-Austria-Włochy oraz Holandia-Niemcy-Szwajcaria/Austria-Włochy.

Intermodalny przewoźnik prowadzi europejską sieć połączeń, będąc w kontakcie z jedenastoma krajami. Firma posiada spółki zależne w Szwajcarii, Austrii, Danii i Szwecji, a także utrzymuje lokalne biuro we Włoszech. Dzięki swojemu działowi intermodalnego i kolejowego transportu towarów, TX Logistik rozwija kompleksowe rozwiązania kolejowe dla transportu kontynentalnego i morskiego, a także dostosowane do indywidualnych potrzeb koncepcje dla tradycyjnego przewozu towarów. Firma zatrudnia około 730 pracowników i w ubiegłym roku osiągnęła wynik około dziewięciu miliardów tonokilometrów i 298 milionów euro przychodu. Od stycznia 2017 roku TX Logistik jest w 100% własnością Mercitalia Logistics, spółki zależnej włoskich narodowych kolei Ferrovie dello Stato Italiane.

Czytaj też: Vectrony wciąż popularne. TX Logistik kupuje 40 lokomotyw

TX Logistik uruchamia usługi intermodalne z Włoch do Niemiec

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button