PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
IntralogistykaMagazyny

GXO w Poznaniu rozwija logistykę zwrotów dla mody i elektroniki

Firma GXO, działająca w Poznaniu, poszerza swoje usługi logistyczne skierowane do przedsiębiorstw z branży modowej oraz elektroniki użytkowej. Dzięki innowacyjnym rozwiązaniom i rozwojowi centrów logistycznych firma zwiększa wartość odzysku produktów.

Zaawansowane usługi logistyczne GXO w Poznaniu

Firma GXO w Poznaniu wprowadza nowe usługi logistyczne dla branży modowej i elektroniki użytkowej, z myślą o rosnącym rynku e-commerce. Działania GXO obejmują zarządzanie logistyką zwrotów, naprawy oraz przywracanie pełnej wartości produktów. Zaawansowane technologie i innowacyjne rozwiązania umożliwiają firmie szybsze i bardziej efektywne operacje logistyczne, które przekładają się na zadowolenie klientów.

Czytaj więcej: Orlen zbuduje stacje tankowania wodoru w Wałbrzychu, Poznaniu i Katowicach

Jak zaznaczył Łukasz Wolski, który odpowiada w firmie za procesy logistyczne:

Cieszymy się z możliwości wykorzystania naszego bogatego doświadczenia w zarządzaniu logistyką zwrotów obejmującą zarówno same zwroty jak i przywracanie pełnej wartości produktów, co pozwala realizować zarówno misję jak i cele biznesowe naszych klientów, dla których opracowaliśmy opłacalne i zrównoważone rozwiązania.

Możliwość konfiguracji magazynów współdzielonych z istniejącymi głównymi systemami logistycznymi, pozwala nam na szybkie przejście do fazy rozpoczęcia operacji. Osiągamy nawet do 96% wskaźnika odsprzedaży produktów, przez co pomagamy naszym klientom realizować ich cele biznesowe i ESG.

Innowacje w procesach odzysku i wsparcie dla celów ESG

GXO w Poznaniu wprowadza innowacyjne technologie usprawniające procesy odzysku towarów, takie jak szycie czy usuwanie zapachów. Dzięki temu firma pomaga swoim klientom odsprzedać aż 96% zwrotów z e-commerce. Pozostałe 3% przekazywane są na cele charytatywne, a mniej niż 1% trafia na wysypiska śmieci.

Rozwój usług logistyki zwrotów i napraw produktów w GXO w Poznaniu pozwala klientom realizować cele biznesowe oraz ESG. Firma dba o środowisko poprzez stosowanie licznych działań ekologicznych, takich jak odzyskiwanie szarej wody, 100% LED-owy system oświetlenia Dali oraz system paneli słonecznych na dachu służący do podgrzewania wody. Ponadto poznańskie centrum logistyczne posiada certyfikat ISO Stena Recycling oraz certyfikat walidacji zrównoważonych budynków BREEAM z oceną „bardzo dobry”. Wszystko to sprawia, że klienci GXO mogą osiągać swoje cele związane ze zrównoważonym rozwojem.

Znaczenie Poznania dla GXO

Centrum logistyczne GXO w Poznaniu obejmuje łącznie 90 tys. m2, z której wydzielono przestrzeń dedykowaną do obsługi zwrotów oraz dodatkową przestrzeń buforową. Firma ma ponad 20-letnie doświadczenie w Europie Środkowej, obsługując klientów z Niemiec, Polski, Czech i Rumunii. GXO obecnie zatrudnia około 4 tys. pracowników w ponad 30 lokalizacjach w Europie Środkowej. Łączna powierzchnia tych obiektów wynosi 800 tys. m2.

Czytaj również: Roboty GXO z pozytywnymi wynikami testów w branży spożywczej

Poznań jest ważnym węzłem logistycznym w zachodniej Polsce, dobrze połączonym z główną infrastrukturą transportową. Rozwój usług logistycznych GXO w Poznaniu dla branży modowej i elektroniki użytkowej przyczynia się zatem do zwiększenia wartości odzysku produktów i wspierania realizacji celów zrównoważonego rozwoju.

GXO wdraża autonomiczne roboty w holenderskim magazynie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button