E-commerce

PayPal najpopularniejszą metodą płatności online w Niemczech

Za pomocą PayPal opłacono co najmniej 29,6 procent zakupów online w Niemczech

PayPal jest najpopularniejszą metodą płatności online w Niemczech. Co ciekawe, przez wiele lat to zakup na fakturę był najbardziej popularnym sposobem płatności w Niemczech dla klientów robiących zakupy online. Jednakże, w 2022 roku wszystko się zmieniło.

PayPal cieszy się popularnością w Niemczech

Za pomocą PayPal opłacono co najmniej 29,6 procent zakupów online w Niemczech. Szacunkowa sprzedaż netto online w Niemczech w zeszłym roku wyniosła 85 miliardów euro. To niewielki spadek w porównaniu z rokiem 2021, kiedy to sprzedaż wynosiła 86 miliardów euro. Różnica wynika z faktu, że ponownie otwarte zostały sklepy stacjonarne.

Jak informuje portal Ecommerce News, w 2021 roku PayPal osiągnął udział w wysokości 28,2 procent sprzedaży w e-commerce w Niemczech. Według Instytutu Handlu Detalicznego EHI, zakup na fakturę zajmuje obecnie drugie miejsce, mając udział zaledwie 23,8 procent. Jest to spadek o 4,5 punktu procentowego w porównaniu do 2021 roku.

Karta debetowa zajmuje trzecie miejsce z udziałem wynoszącym 20,9 procent, a karta kredytowa plasuje się na czwartym miejscu (12,1 procent). Giropay, czyli wspólna cyfrowa metoda płatności niemieckich banków, w ciągu ostatniego roku odnotowała wzrost z 0,4 do 1,6 procent.

Czytaj też: Allegro debiutuje w Czechach. Firma planuje ekspansję

PayPal ma wiele zalet

Według autora badania „Online Payment 2023”, Radoslava Raycheva, płatność za pomocą PayPal jest szybka i wygodna dla klientów, ale niekoniecznie tania dla sprzedawców. PayPal jest oferowany niemalże wszędzie w handlu detalicznym i daje możliwość opłacenia zakupów dopiero po 30 dniach.

Jak informuje portal Ecommerce News, więcej niż trzy czwarte niemieckich sprzedawców detalicznych (76,9 procent) oferuje usługę „Kup teraz, zapłać później” w swoim sklepie internetowym. Najczęściej oferowaną opcją jest zakup na fakturę (67 procent), a następnie PayPal (43 procent). W powszechnej ofercie są także płatności na raty (24 procent).

PayPal umożliwia przesyłanie pieniędzy między użytkownikami za pośrednictwem ich kont PayPal lub kart kredytowych. Dzięki temu można dokonywać zakupów online bez konieczności podawania swoich danych finansowych każdorazowo. PayPal oferuje również rozwiązania dla przedsiębiorców, umożliwiając akceptowanie płatności od klientów w różnych walutach i z różnych źródeł. Platforma jest dostępna w wielu krajach na całym świecie i cieszy się dużą popularnością wśród osób dokonujących transakcji online.

Czytaj też: Wzrost dochodów rozporządzalnych – Polska liderem wśród państw rozwiniętych!

Wartość e-commerce we Włoszech bije rekordy, ale spowalnia 

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button