Magazyny

Panattoni Park Pabianice – nowy rynek magazynowy w Centralnej Polsce

Inwestycja Panattoni Park Pabianice ma mieć powierzchnię 95 000 m kw. Początkowe prace mają zostać ukończone w czerwcu, kiedy zostanie oddany do użytku pierwszy budynek. 

Panattoni Park Pabianice – inwestycja przy S14

Inwestycja znajduje się w pobliżu drogi S14 (Zachodniej Obwodnicy Łodzi), ok. 35 km od skrzyżowania autostrad A1 i A2. Park znalazł już pierwszego najemcę, który zdecydował się na wynajem 44 000 m kw.  Według informacji prasowych jest to jeden z większych sklepów elektronicznych działających na polskim rynku. Docelowo kompleks ma składać się z trzech budynków, które przejdą certyfikację metodą BREEAM na poziomie Excellent. Cała inwestycja znajdzie się na działce o powierzchni ćwierć miliona m kw. Aby dojazd do Parku był ułatwiony, deweloper Panattoni wybudował dodatkowo ok. kilometra drogi w Pabianicach, będącej łącznikiem ulic Batalionów Chłopskich oraz Lutomierskiej. Po zakończeniu inwestycji droga zostanie przekazana miastu.

Zobacz także: Automatyzacja, za którą z własnych kieszeni zapłacą pracownicy

Coraz więcej inwestycji w regionie Polski Centralnej

Katarzyna Kujawiak, Development Director z Panattoni, mówi:

Są dziesiątki powodów, żeby inwestować w regionie łódzkim, a Pabianice są jednym z nich. Położone przy drodze S14 są dobrze skomunikowane z miastem, a niewielka odległość dwóch autostrad – biegnących zarówno z południa na północ, jak i z ze wschodu na zachód – otwiera drzwi do całej Polski.

Budynki wchodzące w skład kompleksu mają mieć wysokość ok. 12 m. Na terenie Parku mają zostać również wdrożone rozwiązania pozwalające na oszczędność wody oraz energii. Wdrożono również rozwiązanie  wellbeingu użytkowników – m.in. zapewniając zwiększony dostęp światła czy badanie przestrzeni biurowych pod względem akustyki.

Zobacz także: Rozpoczęła się budowa inwestycji Park Hillwood Zgierz w Centralnej Polsce

Rynek Centralnej Polski cieszy się w ostatnich latach coraz większym zainteresowaniem inwestorów. Wszystko za sprawą dogodnej lokalizacji oraz bliskości strategicznych dróg, które pozwalają na dostęp do największych miast kraju. Projekt Panattoni w Pabianicach ma dać impuls do rozwoju inwestycji w tym regionie, z korzyścią dla miasta i jego mieszkańców.

Panattoni sprzedało magazyny w Poznaniu i Wrocławiu

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button