E-commerce
Gorące newsy

Allegro debiutuje w Czechach. Firma planuje ekspansję

Firma Allegro przygotowała szereg rozwiązań dla polskich sprzedawców

Allegro zadebiutowało w Czechach, co otwiera nowy rozdział w historii ekspansji platformy w regionie. Na stronie Allegro.cz kupujący z Czech mają dostęp do blisko 100 milionów ofert, w tym tysięcy produktów z Polski.

Allegro zadebiutowało w Czechach

Allegro rozpoczyna działalność w Czechach. Od teraz kupujący z Czech mają dostęp do allegro.cz, czyli czeskiej wersji platformy Allegro, która została w pełni dostosowana do ich wymagań i preferencji. Start tej platformy stanowi również znaczącą zmianę dla polskich sprzedawców, którzy mogą rozszerzyć swoją sprzedaż na nowy rynek, używając dotychczasowych narzędzi platformy. Ponadto Allegro przygotowało dla sprzedawców szereg korzyści, w tym międzynarodowy Smart! oraz obsługę zamówień z Czech w ramach One Fulfillment by Allegro.

Nowa platforma opiera się na zasadzie „wystaw raz, sprzedawaj wszędzie”, co oznacza, że sprzedający zarejestrowani na allegro.pl mogą sprzedawać na nowej domenie bez konieczności ponownej rejestracji. Firma oferuje sprzedawcom również gotową ofertę logistyczną w ramach „Wysyłam z Allegro”, dzięki czemu ci mogą korzystać z usług znanych przewoźników, takich jak DHL, DPD i Paczka w Ruchu.

Czechy to bardzo perspektywiczny rynek nie tylko dla nas jako marketplace’u, ale także dla naszych partnerów. To dla nich szansa, by dotrzeć do nowej grupy kupujących i rozwijać swój biznes na zupełnie nową skalę. Jestem dumny, że jako Allegro dostarczamy przedsiębiorcom rozwiązania umożliwiające wyjście ze swoją ofertą za granicę. I, że jak już dziś pokazują liczby, robimy to skutecznie: już pierwszego dnia działania platformy w Czechach mamy tam aktywnych około 100 milionów ofert. Potwierdza to nie tylko duże zainteresowanie eksportem z Allegro, ale również atrakcyjność oferowanych przez nas narzędzi do sprzedaży międzynarodowej – mówi Alvise Favara, Chief Commercial Officer w Allegro.

Allegro

Czytaj też: Allegro ukarane ogromną grzywną! UOKiK był bezlitosny!

Ułatwienia dla sprzedawców

Firma Allegro przygotowała szereg rozwiązań dla polskich sprzedawców, którzy chcą rozszerzyć swoją sprzedaż na czeski rynek, ale napotykają na różne przeszkody, jak zarządzanie zwrotami, reklamacjami czy językową barierę. Allegro wprowadziło usługę One Fulfillment by Allegro, która obsługuje międzynarodowe zamówienia, a także program Allegro Smart! dla dostaw i zwrotów z Polski do Czech. Dzięki tym rozwiązaniom, sprzedawcy nie muszą rejestrować się na nowej platformie i mają dostęp do panelu zarządzania sprzedażą z allegro.pl, co znacznie ułatwia i usprawnia proces sprzedaży.

Będziemy stale rozwijać naszą ofertę wspierającą sprzedaż w Czechach, jak i samą platformę na tym rynku. Zlokalizowana na Czechy domena Allegro to bardzo ważny element naszej ekspansji – pokazuje bowiem, że wierzymy, że model marketplace wypracowany na przestrzeni lat przez Allegro będzie konkurencyjny również na arenie międzynarodowej – dodaje Alvise Favara.

Eksperci firmy szacują, że lokalna baza klientów Allegro i jej partnerów w regionie może przynieść im kilkuletnią przewagę w budowaniu swojej pozycji na nowym rynku.

Czytaj też: Kurs Allegro blisko dna. Dlaczego tak się stało?

Allegro planuje podwyżki cen przesyłek. Obejmą zarówno sprzedających, jak i kupujących

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button