E-commerce

Amazonowi zabraknie opakowań? Producenci planują strajk

Prawie 1000 pracowników producenta opakowań DS Smith zagłosowało za strajkiem w sprawie płac

Amazon może stanąć w obliczu braku opakowań podczas realizacji zamówień na czas Czarnego Piątku. Prawie 1000 pracowników producenta opakowań DS Smith zagłosowało za strajkiem w sprawie płac. Pracownicy firmy, produkującej opakowania dla Amazon potwierdzili, że strajk wpłynie na klientów brytyjskiej firm w czasie jednego z najbardziej ruchliwych okresów dla zakupów detalicznych.

Pracownicy produkujący opakowania dla Amazon zapowiadają strajk

Pracownicy w pięciu zakładach DS Smith w Wielkiej Brytanii, produkującej opakowania dla Amazon, mogą rozpocząć strajk jeszcze przed końcem tego miesiąca. Związek zawodowy GMB przekazał, że aż 93% członków poparło akcję protestacyjną. Amazon może więc stanąć w obliczu braku opakowań podczas realizacji zamówień na czas Czarnego Piątku. Inni klienci DS Smith to giganci napojów PepsiCo i Diageo, producent herbatników McVities i przekąsek KP.

Strajk w DS Smith może mieć poważne konsekwencje dla wielu znanych marek, nie tylko Amazon, który otrzymuje opakowania od firmy – przekazał w komunikacie przedstawiciel GMB, Eamon O’Hearn.

Głosowanie w sprawie strajku zostało przeprowadzone po tym, jak DS Smith zaproponował 3% wzrost wynagrodzenia plus wypłatę 760 funtów na lata 2022-2023. Związek twierdzi, że to za mało, a przy dwucyfrowej inflacji z Wielkiej Brytanii, oferta stanowi „ogromne cięcie realnych płac”. Rzecznik DS Smith powiedział, że firma jest „rozczarowana” groźbą strajku, zwłaszcza, że ma on mieć miejsce w „kluczowym czasie” dla klientów. DS Smith dodał, że ma plany awaryjne i prowadzi negocjacje.

Czytaj też: Idzie kryzys? Amazon wstrzymuje rekrutację pracowników

Amazon zastąpi opakowania z plastiku

Tymczasem jeszcze tydzień temu Amazon informował, że zastąpi opakowania z plastiku elastycznymi torbami papierowymi lub kopertami z tektury nadającej się do recyklingu. Dodatkowo Amazon zwiększy liczbę produktów, które mogą być wysyłane w oryginalnym opakowaniu dostarczonym przez producenta, z dodaną etykietą adresową. Amazon precyzuje, że klienci będą mogli otrzymać plastikowe torby tylko w określonych przypadkach, na przykład, gdy jest ona dostarczana bezpośrednio od producenta (wtedy nie ma potrzeby umieszczania jej w dodatkowym opakowaniu) oraz gdy w opakowaniu będą produkty, które mogłyby się rozsypać. W przypadku towarów delikatnych Amazon nadal będzie stosował folię bąbelkową.

Oprócz zmiany materiału, Amazon pracuje również nad jego zmniejszeniem. Jest to zmiana rozmiaru opakowania, aby dopasować je do wielkości produktów. Firma twierdzi, że od 2015 roku zmniejszyła wagę wychodzących opakowań na przesyłkę o ponad 38 procent i wyeliminowała ponad 1,5 miliona ton materiałów opakowaniowych. Ewentualny strajk pracowników produkujących opakowania dla Amazon może pokrzyżować ekologiczne rozwiązania giganta, a przynajmniej na terenie Wielkiej Brytanii.

Czytaj też: Amazon wchodzi na nowy rynek. Pojawiają się obawy o bezpieczeństwo danych

Amazon złamał prawo? Może zapłacić miliard dolarów kary!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button