E-commerce

Ceny internetowe w USA spadają już siódmy miesiąc z rzędu

Konsumenci są bardziej ostrożni i wydają więcej na usługi

Ceny internetowe w Stanach Zjednoczonych spadły siódmy miesiąc z rzędu w porównaniu z rokiem poprzednim. Marcowy spadek o 1,7 procent r/r jest największym w ciągu czterech miesięcy. 

Ceny internetowe w Stanach Zjednoczonych spadają

Według danych Adobe Digital Price Index ponad połowa z 18 kategorii odnotowała spadek cen w ujęciu rocznym. W porównaniu z poprzednim miesiącem, ceny internetowe w marcu były na stałym poziomie. Liczby te podkreślają coraz bardziej konkurencyjne otoczenie sprzedaży dla sprzedawców internetowych w ostatnich miesiącach. Dane te potwierdzają model Federal Reserve, który sugeruje łagodzenie inflacji na początku tego roku.

Jak informuje Business Times, konsumenci są bardziej ostrożni i wydają więcej na usługi. Ceny kwiatów i prezentów spadły o 24,3 procent w porównaniu z marcem 2022 r., elektronika o 12,9 procent, a zabawki o 6,6 procent. Ceny online dla sprzętu AGD, produktów domowych i ogrodowych spadły o 4,9 procent.

Ceny artykułów spożywczych wciąż pozostają trudnym obszarem dla budżetów domowych. Podczas gdy wzrost cen zmniejszył się w ciągu ostatnich sześciu miesięcy, w marcu wspomniane ceny wzrosły o 10,3 procent w porównaniu z rokiem poprzednim.

Wskaźnik Adobe analizuje bilion wizyt na stronach sprzedażowych i ponad 100 milionów produktów w 18 kategoriach produktów, aby śledzić zmiany cen. Ponad 85 procent największych 100 amerykańskich sprzedawców internetowych jest śledzonych przez Adobe.

Czytaj też: Niemiecki e-commerce notuje spadek. Problemy giganta?

Sprzedaż e-commerce w USA bije rekordy

Sprzedaż e-commerce w USA osiągnęła w zeszłym roku poziom 1,03 biliona dolarów. Oznacza to, że po raz pierwszy przychody z e-commerce przekroczyły poziom biliona dolarów. Poprzedni rekord został ustanowiony w 2021 roku i wynosił 960,44 miliarda dolarów. Ten niezwykle wysoki poziom sprzedaży wiąże się jednak z niewielkim wzrostem w ujęciu procentowym. Sprzedaż e-commerce wzrosła o 7,7% w 2022 r. rok do roku. To dramatyczny spadek w stosunku do dwucyfrowego wzrostu w każdym z ostatnich pięciu lat. Jest to również najwolniejsze tempo wzrostu od 2009 roku.

Wzrost sprzedaży e-commerce w 2022 r. pozostał jednak nieco wyższy niż łączny wzrost sprzedaży detalicznej o 6,8%, który Departament Handlu odnotował w 2022 r. Udział e-commerce w całkowitym wzroście handlu detalicznego w 2022 roku wyniósł 23,8% rok do roku. To mniej niż 25,2% udziału w 2021 r. i znacznie poniżej rekordowego udziału 84,2% podczas pandemii w 2020 r.

Czytaj też: Jesteśmy świadkami stagnacji demokracji. Czy doświadczymy jej upadku?

Walmart stawia na roboty magazynowe. Zastąpią pracowników?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button