Magazyny

Pod Poznaniem uruchomiono największy przyprodukcyjny magazyn opon w regionie

Partnerzy Bridgestone i ESA logistika uruchomili pod Poznaniem jeden z największych obiektów do składowania opon. W magazynie zastosowano szereg rozwiązań wspierających automatykę. W przyszłości mają zostać wdrożone również roboty do transportu opon. 

Bridgestone zwiększa swoją obecność pod Poznaniem

Producent Bridgestone działa w Poznaniu od 1998 roku. Obecnie wraz z ESA logistika producent wyrobów z gumy otwiera największy przyprodukcyjny magazyn opon w regionie. Obiekt znajdzie się na terenie Panattoni Park Poznań East Gate. W magazynie o powierzchni 50 000 mkw. będą składowane opony, które w późniejszych etapach będą wysyłane do dalszej dystrybucji.

Obiekt w Paczkowie ma umożliwiać zrównoważony rozwój. Budynek został odznaczony certyfikatem BREEAM na poziomie Excellent.

Elżbieta Oussar, Dyrektor ds. Logistyki i Łańcucha Dostaw, Bridgestone Europe East Region powiedziała o inwestycji:

Nasz nowy projekt rozpoczęty z ESA logistika odzwierciedla nasze zaangażowanie w tworzenie łańcucha dostaw i logistyki z długoterminowymi korzyściami dla środowiska i doskonale wpisuje się w „Ekologię” i „Energię” wartości w Zobowiązaniu Bridgestone E8. Bridgestone od 24 lat systematycznie zwiększa swoją obecność w Wielkopolsce, gdzie znajduje się nasza największa fabryka w Europie. Wraz z rosnącym popytem na nasze opony klasy premium i zwiększeniem mocy produkcyjnych w poznańskim zakładzie Bridgestone pojawia się teraz nowy magazyn, który spełnia nasze wymagania na drodze do zoptymalizowanego i zrównoważonego łańcucha dostaw.

Zobacz także: Rynek logistyczny w Stanach Zjednoczonych. Ile jest magazynów w USA?

Nowoczesny obiekt ma pozwolić na realizację przyrzeczeń klimatycznych

Obiekt ma umożliwić marce Bridgestone realizację założonych przyrzeczeń środowiskowych, w tym osiągnięcie neutralności pod względem emisji dwutlenku węgla i wykorzystywanie w 100% zrównoważonych materiałów do 2050 roku.

Hala ma szereg rozwiązań automatycznych, w tym system zarządzania magazynem stworzony przez ESA logistika, przenośniki taśmowe do rozładunku i załadunku poszczególnych opon oraz układania ich na regałach. Jak przekazano, w kolejnych etapach na terenie obiektu zaczną funkcjonować roboty do transportu opon. Zapewniono, że nawet pomimo wysokiemu poziomowi automatyzacji, inwestycja pomoże w utworzeniu dodatkowych miejsc pracy w regionie.

Zobacz także: Big Tech redukuje etaty. Ogromne cięcia w amerykańskiej branży technologicznej

Procesom logistycznym ma sprzyjać szereg wdrożonych rozwiązań na terenie obiektu. Zainstalowano instalację fotowoltaiczną o mocy 50kWp. Ponadto zastosowano nowoczesne rozwiązania z zakresu oszczędzania energii i wody oraz redukcji emisji CO2. Z uwagę na specyfikę magazynowych towarów deweloper podzielił magazyn na dwie strefy oddzielone ścianą REI 240, co ma zapewniać ochronę przeciwpożarową. Zastosowano również specjalną konstrukcję zewnętrznej strefy doków, co ma zwiększać poziom bezpieczeństwa pracowników.

Pod Warszawą powstaje nowy kompleks logistyczny

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button