Raben
Magazyny
Gorące newsy

Pod Warszawą powstaje nowy kompleks logistyczny

CTPark Warsaw West to nowy kompleks, który zostanie zlokalizowany pod Warszawą. Park logistyczny znajduje się 400 m od drogi krajowej nr 50 i 600 m do autostrady A2. 

Nowa inwestycja logistyczna pod Warszawą

W Wiskitkach pod Warszawą rozpoczyna się budowa parku logistycznego. Kompleks magazynów obejmie cztery budynki. W planach jest również budowa piątego obiektu. Park zlokalizowany jest pomiędzy dwiema aglomeracjami – warszawską i łódzką.

Po zrealizowaniu inwestycji do dyspozycji pozostanie 233 tys. mkw. nowoczesnej przestrzeni logistycznej. Zgodnie z przekazanymi informacjami, deweloper CTP odpowiedzialny za projekt najpierw wybuduje hale o powierzchni 60 tys. mkw. Mają być one dostosowane do operacji logistycznych. Pierwsza hala ma zostać oddana już w trzecim kwartale tego roku.

Raben

Zobacz także: Deficyt obrotów bieżących jest wysoki, ale przyszłość maluje się w kolorowych barwach

CTPark Warsaw West obiektem typu cross dock

CTPark Warsaw West ma być obiektem typu cross dock, a więc metodą dystrybucji towarów pomijającym etap związany z magazynowaniem. W efekcie ma to przyspieszyć pracę oraz zoptymalizować poszczególne czynności logistyczne.

Pierwsza z zapowiedzianych kilku hal ma powstać w kilka miesięcy. Dachy budynków mają pomieścić instalacje fotowoltaiczne. Ponadto w obiektach ma znaleźć się inteligenty system zarządzania mediami. Dodatkowo na terenie kompleksu ma mieścić się budynek zwany Clubhouse, który będzie oferował przestrzeń dla społeczności parku. Deweloper zapewnia elastyczność w zakresie aranżacji przestrzeni biurowej na terenie parku.

Zobacz także: Rozwój kolei w Polsce jest konieczny w obliczu napiętych relacji międzynarodowych

Bogi Gabrovic, CFO w CTP Poland mówi o inwestycji:

Mazowieckie stanowi jedną z najatrakcyjniejszych lokalizacji dla operatorów logistycznych i firm produkcyjnych również dzięki dostępności siły roboczej. By zapewnić im infrastrukturę do dalszego rozwoju, zdecydowaliśmy o silnej ekspansji CTP w tym regionie. Trzy z naszych podwarszawskich projektów: w Kobyłce, Mszczonowie i Czosnowie zostaną oddane do użytku w najbliższych miesiącach.

Dodał także, że obiekt jest odpowiedzią na narastający trend regionalizacji operacji produkcyjno-magazynowych i skracania łańcuchów dostaw.

Jedną z największych zalet powstającej inwestycji ma być lokalizacja. Obiekt będzie zlokalizowany w pobliżu autostrady A2, umożliwiając dostęp do dobrze skomunikowanych szlaków transportowych, w tym do powstającego Centralnego Portu Komunikacyjnego. Park dzieli ok. 50 km od centrum Warszawy i 55 km od Lotniska Chopina w Warszawie.

Deweloper prowadzi budowy również w Kobyłce, Mszczonowie i Czosnowie.

BHP w magazynie – kontrole PIP wykazały liczne nieprawidłowości

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button