Magazyny
Gorące newsy

Zakończono budowę magazynu Lidl Polska w Dobroszycach

To jeden z najnowocześniejszych obiektów sieci Lidl w Europie

Zakończono realizację nowego centrum logistycznego Lidl Polska. Obiekt będzie jednym z najnowocześniejszych magazynów sieci w całej Europie. Jak przekazano w oficjalnym komunikacie, w planach jest uzyskanie certyfikatu LEED. Magazyn Lidl Polska w Dobroszycach ma spełniać wymagania dotyczące nowoczesnego i energooszczędnego budownictwa. 

Magazyn Lidl Polska w Dobroszycach

Jak poinformowała Grupa RB, w Dobroszycach koło Oleśnicy ukończono budowę centrum logistycznego dla Lidl Polska. To już dwunaste Centrum Dystrybucji Lidl Polska, które ma być najnowocześniejszym obiektem sieci w całej Europie, dzięki zastosowanym rozwiązaniom. Planowana powierzchnia użytkowa nowego obiektu to ok. 68 000 mkw.

Zobacz także: Sieć Lidl rozpoczyna wysyłkę kontenerów drogą morską

Nowoczesne i energooszczędne rozwiązania

Grupa RB odpowiadała za projekt obiektu budowlanego oraz uzyskanie decyzji o pozwoleniu na budowę. Centrum logistyczne zostało wyposażone w szereg nowoczesnych rozwiązań. Zainstalowano m.in. system odzysku ciepła z instalacji chłodniczych wraz z ogrzewaniem płaszczyznowym podposadzkowym (co staje się standardem w obiektach należących do sieci). Dodatkowo w planach jest zbieranie wody deszczowej, tzw. wody szarej. Ciecz będzie odzyskiwana w instalacjach sanitarnych. Ponadto w zarządzaniu centrum pomogą systemy ograniczające zużycie energii elektrycznej, m.in. dzięki oświetleniu LED (Więcej: Energooszczędny sprzęt lekarstwem na kryzys energetyczny).

Zobacz także: Wirtualna elektrownia jako innowacyjne narzędzie w zarządzaniu energią

Obiekt ma zostać uruchomiony jeszcze w tym roku. Inwestycja w Dobroszycach (powiat oleśnicki) na Dolnym Śląsku ma zapewnić dodatkowe 300 miejsc pracy. Rekrutacje pracowników prowadzono w minionych miesiącach. Dodatkowo na dachu obiektu znajdzie się instalacja fotowoltaiczna zapewniająca rocznie docelowo 1 GWh (ok. 20% całorocznego zapotrzebowania magazynu na energię elektryczną). Zapewniono także instalację chłodniczą o mocy 4 MW, która napełniona jest naturalnym czynnikiem chłodniczym (amoniakiem).

Artur Ciosek, wójt Gminy Dobroszyce powiedział, że za wyborem lokalizacji przesądziła bliskość głównych ciągów komunikacyjnych. Dodał, że ma nadzieję na dalszy rozwój współpracy pomiędzy władzami samorządowymi a siecią Lidl Polska.

Jak przedstawiono w komunikacie prasowym, docelowo centrum przejdzie ocenę energetyczną i środowiskową, aby uzyskać certyfikat LEED (Leadership in Energy and Environmental Design).

Nowe Centrum Dystrybucyjne LPP w Brześciu Kujawskim obsługuje 1000 salonów sprzedaży jednocześnie

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button