LotniczyTransport

Brytyjski przewoźnik Jet2 zamawia 35 samolotów Airbus A320neo

Jet2 znacząco zmienił swój kurs, dystansując się od Boeinga w zeszłym roku

Brytyjska linia lotnicza Jet2 jeszcze bardziej umocniła swoje relacje z firmą Airbus, ogłaszając kolejne zamówienie na odrzutowce z rodziny A320neo. Przewoźnik jest przekonany, że zapotrzebowanie na podróże rekreacyjne znacząco wzrośnie, więc chce się na to przygotować.

Jet2 zamawia nowe Airbus A320neo

Jet2 ogłosił, że ponownie powiększy swoje dotychczasowe zamówienie u producenta Airbus, zamawiając 35 nowych samolotów A320neo. Przewoźnik z Leeds systematycznie umacnia swoją więź z europejskim producentem samolotów i od zeszłego roku wielokrotnie zwiększał swoje zamówienie. Obecnie jego całkowite zaangażowanie w rodzinę A320neo wynosi już 98 samolotów.

Najnowsze 35 samolotów będzie kosztować przewoźnika 3,9 mld dolarów według cen katalogowych, z opcją rozszerzenia do 71 samolotów. Firma będzie elastyczna w wyborze sposobu finansowania samolotów i prawdopodobnie zdecyduje się na połączenie zasobów wewnętrznych i zadłużenia. Zamówienie sugeruje, że Jet2 ma nadzieję na znaczne ożywienie w podróżach rekreacyjnych, wystarczające do uzasadnienia dalszego wzrostu zamówień.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Cieszymy się, że możemy wzmacniać nasze relacje z Airbusem i złożyć to dodatkowe zamówienie na samoloty, które zapewnia firmie pewność dostaw na kolejną dekadę. Zamówienie odzwierciedla naszą pewność, że oferujemy lubiane usługi, które możemy nadal rozwijać, a te samoloty zapewnią naszym klientom komfort i przyjemne doświadczenia, gdy będą podróżować z nami na zasłużone wakacje z Jet2holidays® lub z Jet2.com – stwierdził prezes wykonawczy, Philip Meeson.

Czytaj też: Boeing dostarczył 328 samolotów, ale to nadal mniej niż Airbus

Stopniowy wzrost

W krótkim okresie czasu Jet2 wykazał ogromny apetyt na samoloty Airbus z rodziny A320neo. Zaledwie rok temu linia złożyła pierwsze w historii zamówienie u Airbusa na 36 samolotów A321neos. Jednak to był dopiero początek. Wkrótce po pierwszym zamówieniu zamówiono kolejne 15 A321neos, a na początku tego roku sześć kolejnych maszyn tego typu. W przypadku najnowszego zamówienia Airbus potwierdził, że A320neos będą skonfigurowane na 180 miejsc z kabiną Airspace wyposażoną w innowacyjne oświetlenie, nowe produkty do siedzenia i o 60% większe schowki na bagaż podręczny.

Jet2 znacząco zmienił swój kurs, dystansując się od Boeinga w zeszłym roku. Flota linii była zdominowana przez wąskokadłubowe samoloty Boeinga, zwłaszcza 737 i kilka 757. Po latach eksploatacji samolotów bez systemu Fly-by-Wire, Jet2 zdecydował się wypróbować wąskokadłubowe samoloty Airbusa, dzierżawiąc kilka A321 i był zadowolony z ich wydajności.

Czytaj też: 3 wskazówki dla linii lotniczych, które pozwolą osiągnąć zerową emisję

Airbus dostarczył już 55 samolotów, ale ma ponad 7000 zaległości

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button