DrogowyTransport

Ogromne inwestycje BMW w pojazdy elektryczne w USA!

Inwestycje BMW w pojazdy elektryczne przyczynią się do utworzenia 300 miejsc pracy

BMW poinformowało, że zainwestuje 1,7 miliarda dolarów w pojazdy elektryczne w Stanach Zjednoczonych. Koncern ​​zainwestował 1 miliard dolarów w zakład, w którym produkowane będą w pełni elektryczne pojazdy. Kolejne inwestycje BMW w pojazdy elektryczne w wysokości 700 milionów dolarów przeznaczone zostaną na nowy zakład montażu akumulatorów wysokiego napięcia.

Inwestycje BMW w pojazdy elektryczne w USA

Niemiecka BMW firma poinformowała, że ​​zainwestowała 1 miliard dolarów w zakład w Spartanburgu w Karolinie Południowej w celu przygotowania do produkcji pojazdów elektrycznych. Ponadto BMW wyda 700 milionów dolarów na nowy zakład montażu akumulatorów wysokiego napięcia w pobliskim Woodruff w Karolinie Południowej. Ogromne inwestycje BMW w pojazdy elektryczne przyczynią się do utworzenia co najmniej 300 miejsc pracy.

To największa pojedyncza inwestycja, jaką do tej pory przeprowadziliśmy – powiedział prezes BMW Group, Oliver Zipse.

Gubernator Karoliny Południowej Henry McMaster powiedział, że inwestycja kapitałowa BMW jest największą w historii stanu. Karolina Południowa przyznała hrabstwu Spartanburg dotację w wysokości 65 milionów dolarów na pokrycie kosztów związanych z projektem.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Do 2030 roku producent samochodów planuje w Stanach Zjednoczonych budowę co najmniej sześciu w pełni elektrycznych modeli BMW. Ponadto koncern poinformował, że nowy format akumulatorów poprawi szybkość ładowania i zwiększy zasięg nawet o 30%. 30-letnia fabryka BMW w Południowej Karolinie wyprodukowała ponad 6 milionów pojazdów, zatrudnia ponad 11 000 osób, a jej roczna zdolność produkcyjna wynosi do 450 000 pojazdów.

Czytaj też: Hyundai rozpoczyna budowę fabryki w USA. Za 5,5 mld dolarów!

Problemy dotyczące ulg podatkowych

BMW poinformowało również, że chińska grupa zajmująca się energią odnawialną Envision Automotive Energy Supply Corporation (AESC) zbuduje nową fabrykę ogniw akumulatorowych w Karolinie Południowej o rocznej wydajności do 30 GWh, aby zaopatrywać producenta samochodów.

Warto dodać, że Stany Zjednoczone wprowadziły wymogi dotyczące ulg podatkowych, mające na celu zapobieganie stosowaniu chińskich komponentów akumulatorów i minerałów. Zipse powiedział, że żaden region nie może być całkowicie niezależny, zwłaszcza od surowców akumulatorowych, i że Stany Zjednoczone „powinny mieć regulacje, które nie są całkowicie nierealne”. 

BMW Group ogłosiło już, że w Europie i Chinach zostaną zbudowane cztery dodatkowe fabryki ogniw akumulatorowych, aby zaspokoić potrzeby firmy. Każda z tych fabryk będzie miała roczną wydajność do 20 GWh.

Czytaj też: Rynek pracy w USA nie chce osłabnąć, więc Fed osłabi go siłą

Ikea testuje w USA dostawy autonomiczną ciężarówką

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button