PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
DrogowyMagazynyTransport

BMW rozszerza działalność w Lipsku. Zbuduje nowy obiekt

Pierwszy etap budowy obejmuje magazyn, dwupiętrowy budynek biurowy oraz tunel załadunkowy

BMW zbuduje nowe centrum logistyczne w Lipsku. Prace budowlane w zakładzie w Lipsku mają zostać zakończone do połowy 2024 roku.

BMW wybuduje centrum logistyczne w Lipsku

BMW zbuduje nowe centrum logistyczne na terenie zakładu w Lipsku w Niemczech. Na obszarze o powierzchni 12 hektarów powstanie hala logistyczna dla baterii wysokonapięciowych piątej generacji oraz budynek biurowy. Prace budowlane mają zostać zakończone do połowy 2024 roku, a całkowity koszt inwestycji przewidywany jest na ponad 100 mln euro.

Jak informuje portal Just Auto, pierwszy etap budowy obejmuje magazyn, dwupiętrowy budynek biurowy oraz tunel załadunkowy o łącznej powierzchni 38 000 metrów kwadratowych. Istnieją plany dotyczące drugiego etapu budowy, ale firma nie potwierdziła, jakie elementy zostaną w nim uwzględnione.

BMW zbuduje nowe centrum logistyczne w Lipsku
BMW

Nowe budynki zapewnią miejsca pracy dla 500 pracowników. Obecnie w Lipsku pracuje ponad 800 pracowników przy produkcji komponentów elektronicznych, ale do 2024 roku liczba ta wzrośnie do 1000.

Czytaj też: Ogromne inwestycje BMW w pojazdy elektryczne w USA!

Innowacyjne rozwiązania w nowym centrum logistycznym BMW

BMW oświadczyło, że nowy obiekt będzie zasilany zieloną energią. Systemy fotowoltaiczne na dachu hali wygenerują 3000 kW w czasie szczytowej pracy, a budynek hali będzie podgrzewany za pomocą pompy ciepła. Budynek biurowy zostanie wyposażony w zielony dach, a drzewa wokół budynku pomogą  w utrzymaniu chłodnych temperatur wewnątrz.

Jak informuje portal Just Auto, w strefach zewnętrznych będzie używane oświetlenie przyjazne dla owadów, a przy miejscach parkingowych dla samochodów i ciężarówek będą dostępne punkty ładowania. To oznacza, że ciężarówki z napędem elektrycznym będą mogły operować między zakładem a magazynem.

BMW zbuduje nowe centrum logistyczne w Lipsku
BMW

Czytaj też: Inflacja w Niemczech spada tylko do 6,1%! Szybko rosną ceny energii

Zakład w Lipsku obecnie dostarcza co trzeci moduł baterii do w pełni elektrycznych samochodów marki BMW, w tym do modeli BMW iX1, BMW i5 i BMW iX. Od 2024 roku zakład w Lipsku będzie prowadził wszystkie trzy etapy procesu produkcji baterii wysokonapięciowych: powlekanie ogniw, produkcję modułów oraz montaż baterii wysokonapięciowych.

Duvenbeck kupi ciężarówki elektryczne MAN dla Volkswagena

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button