Transcash faktoring
DrogowyTransport

Duvenbeck kupi ciężarówki elektryczne MAN dla Volkswagena

Zgodnie z umową, do 2026 roku firma transportowa z Bocholt będzie obsługiwać 120 eCiężarówek MAN

Międzynarodowy dostawca usług logistycznych Duvenbeck podpisał list intencyjny z MAN Truck & Bus na wykorzystanie 120 ciężarówek elektrycznych MAN do 2026 roku. Wszystkie elektryczne ciężarówki MAN o ładowności 40 ton są przystosowane do logistyki samochodowej ze względu na niską wysokość piątej osi (lowliner) i będą pierwszymi ciężarówkami elektrycznymi, które będą pracować dla Volkswagen Group Logistics od 2024 roku. 

Ciężarówki elektryczne MAN będą jeździły dla Volkswagena

Dostawca usług logistycznych Duvenbeck podpisał list intencyjny z MAN Truck & Bus. Zgodnie z umową, do 2026 roku firma transportowa z Bocholt będzie obsługiwać 120 eCiężarówek MAN, co czyni ją jednym z pierwszych klientów, którzy otrzymają nowe ciężarówki elektryczne MAN od 2024 roku. Pojazdy posiadają między innymi niskopodwoziowe naczepy szczególnie często wykorzystywane w logistyce samochodowej.

Cieszymy się z zaufania, jakim obdarzył nas nasz długoletni partner Duvenbeck, wybierając nasze elektryczne samochody ciężarowe. Z jednej strony pojazdy Zero Emission redukują bezpośredni ślad węglowy naszych klientów, ale jednocześnie pomagają uczynić logistykę bardziej przyjazną dla klimatu. Przykład Volkswagen Group Logistics pokazuje, że pomoc w kształtowaniu rewolucji napędowej w transporcie towarowym to zadanie wszystkich zaangażowanych – mówi Friedrich Baumann, członek zarządu ds. Sprzedaży i Obsługi Klienta w MAN Truck & Bus.

MAN

Czytaj też: Jak ograniczyć emisje w globalnym transporcie towarów?

Transformacja transportu

Ciężarówki MAN eTrucks początkowo mogą być ładowane maksymalnie z mocą 375 kW (standard ładowania CCS 2). W przyszłości MAN będzie polegać na tak zwanym ładowaniu megawatowym, dzięki któremu możliwe będzie ładowanie o mocy do jednego megawata. Cichy i mocny napęd zapewnia silnik synchroniczny o stałym wzbudzeniu, który generuje moc 330 kW. Centralna kombinacja silnika i skrzyni biegów z czterema biegami przekłada moc na oś napędową.

Cieszymy się, że razem z MAN i Volkswagenem robimy ważny krok w kierunku dalszej redukcji emisji CO2. W ten sposób rozwijamy nasze innowacyjne zdolności techniczne i mamy nadzieję na szybkie rozszerzenie publicznej infrastruktury ładowania – mówi Christian Schweckhorst, CEO Duvenbeck.

Volkswagen Group twierdzi, że elektryczne ciężarówki są niezbędnym elementem w redukcji emisji CO2 w transporcie drogowym. Dlatego też, wykorzystanie tej technologii jest ważną częścią strategicznych planów dekarbonizacji logistyki w Volkswagen Group.

Celem naszej strategii goTOzero jest zrównoważona logistyka. Aby to osiągnąć, potrzebujemy innowacyjnych partnerów, którzy razem z nami, również wykorzystują nowe technologie – mówi Simon Motter, szef Volkswagen Group Logistics.

Czytaj też: Wstrzymanie dotacji do paliw kopalnych może ograniczyć globalne emisje o 10%

Volvo testuje elektryczne ciężarówki napędzane wodorem 

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button