LotniczyTransport

Qatar Airways nawiązują współpracę z innymi liniami, by obsłużyć kibiców

Linie Qatar Airways połączyły siły z flydubai, Kuwait Airways, Oman Air i Saudia, aby zaoferować loty „Match Day Shuttle” na Mistrzostwa Świata w Piłce Nożnej w Katarze w 2022 roku. Usługi te, które będą świadczone przez cały czas trwania turnieju, oferują kibicom możliwość wygodnej jednodniowej podróży do Kataru, aby obejrzeć mecze swoich drużyn.

Qatar Airways oferuje loty „Match Day Shuttle”

Qatar Airways nawiązują współpracę z sąsiednimi liniami lotniczymi, aby przewozić fanów piłki nożnej na Mistrzostwa Świata 2022. Kibice podróżujący w ramach usługi „Match Day Shuttle” przybędą do Doha rano i odlecą wieczorem. Dzięki temu, że nie ma potrzeby zakwaterowania w hotelu, jest to opłacalny sposób na uczestniczenie w meczu. Loty typu „Match Day Shuttle” będą dostępne z Dubaju, Jeddah, Kuwejtu, Muscatu i Rijadu. Loty będą odbywać się do i z dobrze znanego lotniska Hamad International Airport w Doha, które niedawno zostało uznane przez Skytrax za najlepsze lotnisko na świecie w 2021 roku. Loty będą odbywać się wyłącznie z bagażem podręcznym, co zapewni pasażerom szybki i łatwy dostęp do samolotów. Po przybyciu do Doha pasażerowie będą mogli skorzystać z dedykowanych połączeń między lotniskiem a stadionami, a także będą mieli czas na zwiedzanie miasta.

Łączenie fanów i wspólna miłość do piłki nożnej są podstawą tego zmieniającego świat partnerstwa. Krajobraz tego turnieju daje nam możliwość rozszerzenia działalności na różne regionalne linie lotnicze. Nasze połączone siły z flydubai, Kuwait Airways, Oman Air i Saudia pozwolą na elastyczne podróżowanie, które połączy kultury i da kibicom możliwość poznania wielu miejsc na Bliskim Wschodzie – powiedział dyrektor generalny Grupy Qatar Airways, Akbar Al Baker.

Czytaj też: Katar uzyska 126 mln ton LNG rocznie. Pomogą w tym gazowce z Korei

Rozkład lotów „Match Day Shuttle”

Oficjalne rozkłady lotów nie zostały jeszcze opublikowane, jednak linie Qatar Airways ogłosiły, że po uzyskaniu zgody rządu oferowana będzie następująca liczba lotów:

  • flydubai – 30 codziennych lotów w obie strony do/z Dubaju
  • Kuwait Airways – 10 codziennych lotów w obie strony do/z Kuwejtu
  • Oman Air – 24 codzienne loty w obie strony do/z Maskatu
  • Saudia – 20 codziennych lotów w obie strony do/z Rijadu i Dżuddy

Jak poinformowały linie lotnicze, połączenia „Match Day Shuttle” będą wkrótce dostępne do rezerwacji na stronie internetowej przewoźnika. Porozumienie zostało sformalizowane poprzez podpisanie Protokołu Ustaleń na konferencji prasowej w Doha. W konferencji wzięli udział przedstawiciele Qatar Airways i czterech partnerskich linii lotniczych.

Jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy uczestniczyć w tym przełomowym partnerstwie z Qatar Airways. Dzięki temu, że niedawno gościliśmy w Dubaju imprezę o zasięgu globalnym, wiemy z pierwszej ręki, jak pozytywny wpływ mają takie wydarzenia nie tylko na sektor turystyczny i hotelarski, ale także na całą gospodarkę i ogólne morale – powiedział dyrektor generalny flydubai, Ghaith Al Ghaith.

Usługi „Match Day Shuttle” bez wątpienia będą popularne wśród fanów piłki nożnej w regionie, którzy szukają szybkiego i wygodnego sposobu na obejrzenie meczów swoich drużyn.

Czytaj też: Egipt i Katar podpisały umowy inwestycyjne na 5 mld dolarów. To jednak nie rozwiązuje problemów Egiptu

Od września PLL LOT polecą do Dubaju!

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button