DrogowyTransport

Hyundai rozpoczyna budowę fabryki w USA. Za 5,5 mld dolarów!

Budowa fabryki pojazdów elektrycznych i baterii rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu

Południowokoreański Hyundai Motor wybuduje fabrykę w Savannah w Georgii. Fabryka Hyundai w Georgii będzie warta 5,5 miliarda dolarów, a budowa fabryki pojazdów elektrycznych i baterii rozpocznie się jeszcze w tym miesiącu.

Fabryka Hyundai w Georgii będzie warta 5,5 mld dolarów

Hyundai wybuduje fabrykę w Georgii za 5,5 mld dolarów, a budowa rozpocznie się już w tym miesiącu. Fabryka Hyundai w Georgii ma rozpocząć produkcję komercyjną w pierwszej połowie 2025 roku z roczną zdolnością produkcyjną 300 000 sztuk. Firma przekazała, że wmurowanie kamienia węgielnego pod budowę fabryki w Savannah w stanie Georgia jest częścią „zobowiązania Grupy Hyundai do przeznaczenia 10 miliardów dolarów do 2025 roku na wspieranie przyszłej mobilności w USA, w tym produkcji pojazdów elektrycznych”.

Przełom nastąpił w momencie pokrzywdzenia koreańskiego giganta przez amerykańską politykę podatkową, dotyczącą pojazdów elektrycznych. Ustawa o redukcji inflacji, podpisana przez Bidena w sierpniu, wymaga, aby pojazdy elektryczne zmontowane w Ameryce Północnej kwalifikowały się do ulg podatkowych w Stanach Zjednoczonych, ale wykluczyła Hyundai i jego filię Kia z dotacji, ponieważ nie produkują jeszcze pojazdów w USA.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Czytaj też: Przez zerwane łańcuchy dostaw Hyundai stworzy własne mikrochipy

Nowa ustawa uderzyła w Hyundai

Ustawa sprawiła, że około 70% pojazdów elektrycznych natychmiast nie kwalifikowało się do ulg podatkowych w wysokości do 7500 dolarów na pojazd. W wyniku sierpniowej ustawy, tylko około 20 pojazdów elektrycznych kwalifikuje się do dotacji w ramach nowych zasad, wśród nich modele od Ford Motor i BMW. Korea Południowa poinformowała na początku tego miesiąca, że Joe Biden wyraził gotowość do kontynuowania rozmów z Koreą Południową na temat ostatnich przepisów, które odmawiają dotacji większości zagranicznych producentów pojazdów elektrycznych (EV).

Biden wielokrotnie chwalił również inwestycje głównych zagranicznych producentów samochodów w budowę pojazdów elektrycznych i fabryk baterii w Stanach Zjednoczonych, w tym zapowiedź Honda Motor i LG Energy o budowie fabryki baterii o wartości 4,4 miliarda dolarów w Ohio. Biden zapewnił w liście do prezydenta Korei Południowej Yoon Suk-yeola, który w zeszłym miesiącu poprosił prezydenta USA o pomoc w rozwianiu obaw Seulu, że nowe amerykańskie przepisy zaszkodzą południowokoreańskim producentom samochodów.

Czytaj też: Biden podpisał Inflation Reduction Act. Ogromne inwestycje w transformację energetyczną

Hyundai Motor też rozważa sprzedaż swojej rosyjskiej fabryki

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button