PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerce

Amazon tnie koszty. Część pracowników będzie pracować z domu

Amazon zachęca część pracowników do przejścia na model pracy zdalnej. Mowa głównie o osobach zajmujących się telefoniczną obsługą klientów. To nie pierwsza amerykańska korporacja, która ogranicza koszty w ostatnim czasie. 

Amazon wdraża model pracy zdalnej

Personel Call Center Amazon w większości będzie mógł pracować z domu. Gigant e-commerce wprowadza na nowo model pracy zdalnej, aby zmniejszyć koszty.

Tym samym niektóre amerykańskie centra obsługi telefonicznej będą współpracować ze sobą wyłącznie przy użyciu wirtualnych narzędzi. To część szerszego planu, który obejmuje zamknięcie centrów obsługi telefonicznej w wybranych lokalizacjach.

Rzecznik Amazon Brad Glasser w komentarzu dla Bloomberga uzasadnił decyzję dążeniem do większej elastyczności w ramach przedsiębiorstwa. Dodał, że wdrażany model pracy zdalnej jest dogodny szczególnie dla pracowników:

Oferujemy dodatkowym członkom naszego zespołu obsługi klienta większą elastyczność związaną z pracą wirtualną. Współpracujemy z pracownikami, aby upewnić się, że ich przejście jest bezproblemowe, a jednocześnie nadal kładziemy nacisk na najlepsze w swojej klasie wsparcie dla klientów.

Zobacz także: Volvo Trucks dostarczy Amazon 20 elektrycznych ciężarówek

Większa elastyczność i cięcie kosztów w warunkach amerykańskich

Szacuje się, że w całych Stanach Zjednoczonych przed pandemią nawet 90% pracowników dojeżdżało do call center. Po pandemii nawet połowa centrów obsługi opiera się na pracy zdalnej. Amazon Connect jeszcze przed 2020 rokiem umożliwiał pracę zdalną w określonych warunkach. Korporacja ma centra telefoniczne w całych Stanach Zjednoczonych, każde z nich zatrudnia setki pracowników.

Zobacz także: Amazon wchodzi na nowy rynek. Pojawiają się obawy o bezpieczeństwo danych

W oficjalnym oświadczeniu przedstawiciele Amazon przyznali, że dążą do elastyczności. Jednak nie sposób nie zauważyć, że w warunkach rosnących cen energii rozwiązanie to będzie dogodne również dla samej korporacji. Centra obsługi są zazwyczaj wynajmowane przez firmę. Przechodząc na model pracy zdalnej, zminimalizowane zostaną kolejne koszty.

Na podobny krok zdecydował się ostatnio FedEx. Zadecydowano o zmniejszeniu wymiaru pracy sortowni, zawieszono także niektóre operacje logistyczne w niedziele. Co więcej, odroczono projekty i zamknięto niektóre biura. W trudnych warunkach gospodarczych dostawca usług logistycznych odnotował gorsze wyniki finansowe, dlatego wdrożono strategię ograniczania kosztów (Więcej: W odpowiedzi na wyniki finansowe FedEx przygotowuje się do cięcia kosztów).

Amazon podnosi stawki dla pracowników magazynowych w USA

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button