DrogowyTransport
Gorące newsy

Volvo Trucks dostarczy Amazon 20 elektrycznych ciężarówek

Volvo Trucks dostarczy do końca roku w pełni elektryczne ciężkie samochody ciężarowe do firmy Amazon w Niemczech. 20 Volvo FH Electric ma przejeżdżać rocznie ponad milion kilometrów.

Volvo Trucks dostarczy elektryczne ciężarówki firmie Amazon

Samochody ciężarowe i inne pojazdy użytkowe odpowiadają za około 36% emisji z transportu krajowego w Niemczech, co sprawia, że dekarbonizacja transportu drogowego jest ważną kwestią do rozwiązania. Dlatego Volvo Trucks dostarczy do końca roku firmie Amazon w Niemczech 20 w pełni elektrycznych ciężkich samochodów ciężarowych.

Duże podmioty w branży transportowej odgrywają kluczową rolę w kierowaniu wysiłkami branży na rzecz obniżenia śladu węglowego. Dlatego cieszę się, że Amazon współpracuje z nami, aby pomóc im zmniejszyć emisję zanieczyszczeń podczas dłuższych i cięższych zadań transportowych – mówi Jessica Sandström, starsza wiceprezes ds. zarządzania produktami w Volvo Trucks.

Volvo Trucks rozpoczęło seryjną produkcję ciężkich elektrycznych samochodów ciężarowych we wrześniu tego roku, a dostępność elektrycznych ciężarówek do przewozów międzymiastowych i regionalnych oznacza duży krok w dekarbonizacji transportu drogowego.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Na całym świecie mamy teraz sześć modeli ciężarówek elektrycznych gotowych do zamówienia i w produkcji seryjnej, aby zaspokoić rosnące zapotrzebowanie na dekarbonizację transportu towarowego. To zachęcający krok naprzód w kierunku zmniejszenia wpływu na zmiany klimatyczne – komentuje Jessica Sandström.

Czytaj też: UE nie doszacowała własnych planów dekarbonizacji transportu drogowego [RAPORT]

Krok milowy w elektryfikacji transportu komercyjnego

Elektryczne wersje najważniejszej gamy produktów – ciężkich samochodów ciężarowych Volvo FH, Volvo FM i Volvo FMX – odegrają istotną rolę w realizacji globalnego celu Volvo Trucks, zgodnie z którym w 2030 r. co najmniej 50% wszystkich sprzedawanych nowych samochodów ciężarowych będzie miało napęd elektryczny z akumulatorów lub ogniw paliwowych. Te elektryczne ciężarówki mogą pracować przy masie całkowitej 44 ton, a trzy wymienione modele stanowią około dwóch trzecich sprzedaży firmy.

Ciężarówki od Volvo dla Amazon zastąpią odpowiedniki aut giganta e-commerce z silnikiem diesla i odegrają kluczową rolę w inicjatywach elektryfikacji w całym łańcuchu transportowym.

Prowadzimy jeden z najszybciej rozwijających się programów elektryfikacji transportu komercyjnego i będziemy nadal inwestować i wprowadzać innowacje, aby dekarbonizować i dostarczać klientom paczki z zerową emisją – wyjaśnia Andreas Marschner, wiceprezes ds. usług transportowych na Europę w Amazon.

Czytaj też: Amazon wchodzi na nowy rynek. Pojawiają się obawy o bezpieczeństwo danych

Umowa handlowa z UE uczyni Indie centrum eksportowym

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button