E-commerceTransport

W odpowiedzi na wyniki finansowe FedEx przygotowuje się do cięcia kosztów

Dostawca usług logistycznych wprowadza szeroko zakrojony plan oszczędnościowy. FedEx zmniejsza koszty, aby dostosować się do nowych prognoz. 

Przewoźnik planuje szeroko zakrojoną redukcję kosztów

Przewoźnik z Memphis w stanie Tennessee zabrał stanowisko w sprawie opublikowanych 22 września wyników za pierwszy kwartał roku podatkowego 2023. Jak przekazano, dochód netto spadł do 875 mln USD, w porównaniu z 1,1 mld USD rok wcześniej.

Działalność FedEx, podobnie jak wielu innych firm transportowych, wzrosła w okresie pandemii. Jednak w tym roku przyszło spowolnienie, które wpłynęło na decyzje zakupowe i gorsze nastroje konsumenckie. W obliczu mniejszego wolumenu zamówień firma musi zrewidować swoje prognozy oraz zminimalizować koszty zagrażające działalności podstawowej (Więcej: FedEx obniża prognozy. Dostawy na Święta zagrożone?).

 Zobacz także: Nowy sojusz w branży. Celem utworzenie europejskiego lidera na rynku transportu ciężkiego

FedEx odnotował jednak wzrost przychodów na poziomie 5,4% i osiągnął poziom 23,2 mld USD z 22 mld USD rok wcześniej.

Dyrektor generalny FedEx Raj Subramaniam przekazał w oświadczeniu:

Posuwamy się szybko i zwinnie, aby poruszać się w trudnym środowisku operacyjnym, pociągając za dźwignie kosztów, handlu i wydajności, aby dostosować się do skutków zmniejszonego popytu.

FedEx zmniejsza koszty

Dodał, że zespół FedEx dalej walczy, aby przeciwdziałać krótkoterminowym przeciwnościom. W wyniku 11% zmniejszenia wolumenu przesyłek i frachtu przychody operacyjne FedEx Express spadły o 69%. W przeciwieństwie do popytu koszty operacyjne pozostały na wysokim poziomie. Jednak czynniki te zostały częściowo skompensowane m.in. wyższymi dopłatami paliwowymi.

Zobacz także: Ceny domów w USA spadają po raz pierwszy od 2012 roku! Największe jak dotąd spowolnienie

Redukcja kosztów obejmie przede wszystkim FedEx Express. Ograniczenie liczby lotów oraz tymczasowe zmniejszenie floty samolotów ma przynieść od 1,5 do 1,7 mld USD oszczędności. Kolejne od 300 do 500 mln USD zostanie zaoszczędzone przez FedEx Ground poprzez zmniejszenie wymiaru działania sortowni czy zawieszenie niektórych operacji logistycznych w niedziele. Co więcej, 300 do 500 mln USD ma przynieść ograniczenie kosztów ogólnych, w tym przede wszystkim odroczenie niektórych projektów oraz zamknięcie niektórych biur FedEx i biur. Korporacja szacuje, że do 2025 roku wygeneruje ok. 4 mld USD przyrostowych rocznych oszczędności kosztów w ramach istniejącej sieci.

FedEx obniża prognozy. Dostawy na Święta zagrożone?

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button