Info z rynku

Amazon podnosi stawki dla pracowników magazynowych w USA

Amazon podnosi płace w USA dla wybranej grupy pracowników. Gigant chce w ten sposób zabezpieczyć się przed najgorętszym okresem w roku. 

Amazon podnosi płace dla amerykańskich pracowników

Amazon szykuje podwyżki dla pracowników magazynowych oraz dostawców. Gigant e-commerce podaje, że po zmianach pracownicy mają być opłacani bardziej sprawiedliwie. Dla większości osób zadecydowano o podniesieniu stawki godzinowej z 18 do 19 dolarów.

Amazon podaje, że wciąż obowiązują stawki na poziomie od 16 do 26 USD za godzinę, w zależności od stanowiska w firmie.

PLAKO System - inteligentne systemy dokowania

Zobacz także: Amazon Prime obchodzi urodziny. Planuje wydarzenie zakupowe

W USA trwają przygotowania do sezonu świątecznego

Trwają przygotowania do sezonu świątecznego. W Stanach Zjednoczonych wówczas popyt gwałtownie rośnie. Poprzez podwyżkę firma chce się upewnić, że pracownicy nie odejdą, co mogłoby zaburzyć całą logistykę giganta w najbardziej gorącym okresie roku. W amerykańskich mediach wskazuje się również, że podwyżka ma wymiar antyzwiązkowy. Warto przypomnieć, że na początku bieżącego roku na Staten Island w stanie Nowy Jork powstał pierwszy związek zawodowy (Więcej: Powstał pierwszy w historii USA związek zawodowy w Amazon).

Zobacz także: Amazon wchodzi na nowy rynek. Pojawiają się obawy o bezpieczeństwo danych

Amazon przygotowuje się do sezonu świątecznego oraz czarnego piątku nawet pomimo podwyższonej inflacji i niedogodnych warunków makroekonomicznych. Każdego roku wolumen przesyłek rośnie w październiku i utrzymuje się na wysokim poziomie w kolejnych miesiącach. Szczyt osiągany jest kilka tygodni przed świętami. Wysoki ruch odnotowywany jest również na początku, co ma związek ze zwracaniem nietrafionych prezentów lub ich wymianą.

Najwięksi amerykańscy detaliści, Walmat i Target już we wrześniu zatwierdzili strategię sprzedażową na kolejne miesiące. UPS planuje natomiast zatrudnić 100 tys. pracowników przed sezonem świątecznym. Firma kurierska oferuje stanowiska sezonowe, w pełnym i niepełnym wymiarze godzin głównie dla doręczycieli paczek, kierowców i pomocników kierowców. Pomimo że zakupy w Internecie spowolniły w porównaniu z wolumenem odnotowanym w trakcie pandemii, dane dotyczące e-commerce nadal są powyżej historycznych norm.

Amazon wstrzymuje budowę nowych magazynów w Hiszpanii

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button