PLAKO System - inteligentne systemy dokowania
E-commerce

Integracja Gophr i Metapack w ramach opcji dostawy tego samego dnia

Firma kurierska Gophr, zajmująca się dostawami tego samego dnia, integruje się z Metapack, firmą zajmującą się oprogramowaniem do zarządzania dostawami. Partnerstwo oferuje sprzedawcom internetowym więcej opcji dostawy tego samego dnia na terenie Wielkiej Brytanii. Według ostatniego raportu, około 30 procent Brytyjczyków oczekuje dostaw paczek tego samego dnia.

Dostawy tego samego dnia kluczowym elementem e-commerce

Gophr to sieć kurierów oferująca w Wielkiej Brytanii dostawy tego samego dnia, z klientami takimi jak HelloFresh i Boots. Metapack to rozwiązanie do zarządzania dostawami z ponad 400 przewoźnikami partnerskimi, którzy wysyłają około 550 milionów paczek rocznie. Dzięki integracji sprzedawcy internetowi będą mogli dodać dostawę tego samego dnia (SDD) do swoich istniejących opcji dostawy. Według firm, partnerstwo zapewni „szybkie, precyzyjne i możliwe do śledzenia dostawy” w Wielkiej Brytanii. Wysyłka za pośrednictwem Gophr jest możliwa rowerem, motocyklem, a także elektrycznymi samochodami dostawczymi.

Dostawy tego samego dnia stają się kluczowym elementem handlu elektronicznego, szczególnie w centrach miast, gdzie ludzie oczekują, że będą otrzymywać produkty w sposób bardziej ekologiczny, szybszy i wygodniejszy niż kiedykolwiek wcześniej. Firma Gophr zbudowała ekscytujący biznes oparty na dostawach tego samego dnia na terenie Wielkiej Brytanii i zarządzaniu rosnącymi oczekiwaniami konsumentów w zakresie doświadczenia związanego z dostawą – mówi starszy wiceprezes ds. przewoźników TomForbes z firmy Metapack.

Czytaj też: Flipkart otwiera centrum realizacji zamówień e-commerce w Indiach

30% brytyjskich klientów chce dostawy tego samego dnia

Niedawno Marks & Spencer ogłosił dostarczanie zamówień modowych tego samego dnia, podobnie jak w przypadku szybkich dostaw realizowanych przez Amazon. Według ostatniego raportu, około 30 procent Brytyjczyków oczekuje dostaw paczek tego samego dnia.

Wciąż jednak większa część brytyjskich klientów chce jednak dostawy paczki następnego dnia. Jednak 1 na 3 brytyjskich sprzedawców detalicznych nadal nie oferuje takiej możliwości. Wygląda na to, że jest pewna przepaść, którą trzeba najpierw przekroczyć.

Metapack jest liderem na rynku technologii dostaw i chętnie pomożemy rozszerzyć zakres opcji dostępnych dla firm e-commerce i omnichannel poprzez dodanie dostawy tego samego dnia – mówi Seb Robert, dyrektor generalny Gophr.

Czytaj też: E-commerce przyczyniają się do zmniejszania liczby miejsc pracy

Amazon Europe unika podatku dochodowego od sprzedaży

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button