MagazynyPrzemysł 4.0

5 korzyści, jakie zapewni Ci inwestycja w automatyczny magazyn

Rosnące zapotrzebowanie na przestrzeń magazynową oraz wzrost kosztów pracy i użytkowania obiektów sprawiły, że coraz więcej przedsiębiorców rozważa inwestycję w automatyczny magazyn – system pracujący w sposób wydajny i nieprzerwany, który zapewnia zauważalnie większe moce przerobowe. Dlaczego warto zastanowić się nad taką inwestycją? Poniżej prezentujemy 5 zalet wdrożenia nowoczesnych systemów zarządzania magazynem.

1.     Automatyczny magazyn zwiększa bezpieczeństwo pracowników i towarów

W rzeczywistości Przemysłu 4.0, czyli ścisłej współpracy człowieka z maszyną, to właśnie czynnik ludzki okazuje się najbardziej zawodny. Wystarczy zaledwie chwila nieuwagi lub zbyt duże rozluźnienie w miejscu pracy, aby w obiekcie doszło do kolizji, która mógłby zagrozić bezpieczeństwu zarówno pracowników, jak i gromadzonych towarów.

Inwestycja w automatyczny magazyn ma na celu ograniczenie wpływu czynników losowych na bezpieczeństwo i komfort pracy magazynierów, chroniąc przy tym przechowywane w nim jednostki.

2.     Ogranicza ryzyko ewentualnych przestojów i pomyłek

Systemy, które składają się na automatyczny magazyn, pracują z taką samą wydajnością o każdej porze – bez względu na porę dnia i inne czynniki zewnętrzne. Tego rodzaju stabilność znacząco zmniejsza ryzyko występowania przestojów bądź pomyłek w procesach składowania czy kompletacji, które mogłyby przełożyć się na obniżenie rentowności projektu.

3.     Lepiej wykorzystuje dostępną przestrzeń

Obiekty magazynowe, w których jednostki transportowane są za pomocą pojazdów (np. wózków widłowych), wymagają wydzielenia ścieżek dostępowych. Niezbędne ciągi komunikacyjne pochłaniają jednak wiele cennego miejsca, które mogłoby zostać przeznaczone na regały lub inne systemy składowania. Automatyczny magazyn, w którym towary pobierane są za pomocą układnic czy przenośników, umożliwia korzystniejsze zagospodarowanie dostępnej przestrzeni.

Układnice w magazynie automatycznym | źródło: nedcon.pl

4.     Zapewnia lepszy przepływ jednostek

W magazynach, w których transport jednostek odbywa się w płynny, zautomatyzowany sposób, kompletowanie zamówień odbywa się zauważalnie szybciej. Nowoczesne systemy zarządzania magazynem pomagają opracować optymalną dynamikę przepływu ładunków przy możliwie najwyższej wydajności.

5.     Utrzymuje wysoki standard realizacji zamówień

Automatyczny magazyn to konstrukcja, która doskonale sprawdza się również w tych branżach, gdzie dużą rolę odgrywa sezonowość. Rosnąca liczba zamówień do realizacji nie wpływa na rezultaty jego pracy – procesy magazynowe cały czas realizowane są zgodnie z przyjętymi założeniami, eliminując groźbę awarii, strat produktowych czy opóźnień przy wysyłce towarów do odbiorcy końcowego.

Czy automatyczny magazyn to rozwiązanie dla Twojej firmy?

Inwestycja w automatyczny magazyn to kosztowny i długotrwały proces, który może trwać nawet od 18 do 24 miesięcy. Jednakże wypracowane korzyści długofalowe zdecydowanie przewyższają związane z przebudową niedogodności. Jesteś ciekaw, czy wdrożenie automatyzacji zapewni Twojej firmie oczekiwane rezultaty?

Zapoznaj się z ofertą firmy Nedcon Silesia – doświadczonego przedsiębiorstwa, któremu zaufało już ponad 1000 największych przedsiębiorstw z całej Polski. Skontaktuj się z dedykowanymi opiekunami inwestycji i zobacz, dlaczego warto zainwestować w rozwiązania na miarę XXI wieku.

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button