MagazynyPrzemysł 4.0

GEODIS podpisał umowę z Locus Robotics na dostawę 1000 LocusBotów

GEODIS zawarł rozszerzoną umowę z Locus Robotics na dostawę tysiąca robotów do swoich magazynów. LocusBoty pomagające w obsłudze zamówień e-commerce wdrożone zostaną w magazynach w USA i Europie. 

GEODIS zamawia tysiąc LocusBotów do swoich magazynów 

Roboty zostaną dostarczone w ciągu najbliższych 24 miesięcy. Tym samym jest to jedna z największych dotychczasowych transakcji AMR w całej branży. Przed złożeniem pełnego zamówienia, GEODIS wdrożył Locus AMR w 14 magazynach na całym świecie, obsługując szeroką gamę marek detalicznych i konsumenckich w magazynach w USA i Europie.

LocusBoty pozwalają na efektywne zarządzanie procesami logistycznymi w magazynach. Pomagają kompletować zamówienia e-commerce, znacznie zwiększając przepustowość i przyspieszając procesy dostawy. Roboty znacznie skracają nieproduktywny czas przeznaczany na chodzenie i ręczne sprawdzanie stanów magazynowych. W tym przypadku system dostarcza zaktualizowanych informacji. Urządzenia eliminują również manewrowanie ciężkimi ręcznymi wózkami, obniżają fizyczne wymagania pracowników oraz poprawiają ergonomię miejsca pracy.

Zobacz także: 5 korzyści, jakie zapewni Ci inwestycja w automatyczny magazyn

Automatyzacja magazynów poszerzona o robotyzację

Rick Faulk, dyrektor generalny Locus Robotics, wśród zalet urządzeń dostarczanych przez swoją firmę wskazuje przede wszystkim na szybki zwrot z inwestycji oraz lepsze zaspokojanie potrzeb klientów:

Wbudowana elastyczność, skalowalność i szybki zwrot z inwestycji Locus pomagają firmie GEODIS konsekwentnie spełniać i przekraczać oczekiwania globalnych klientów. Ta strategiczna ekspansja umożliwia GEODIS zaspokojenie potrzeb dzisiejszych szybko rozwijających się magazynów i nie możemy się doczekać dalszej współpracy w celu zwiększenia wydajności operacyjnej i wzrostu.

GEODIS i Locus Robotics rozpoczęły współpracę w 2018 roku, gdy dostarczono pierwsze roboty do magazynu w stanie Indiana w USA. Program pilotażowy okazał się sukcesem, wprowadzenie inteligentnych urządzeń pozwoliło na poprawę produktywności, elastyczności, jednocześnie poprawiając środowisko pracy dla członków zespołu poprzez redukcję żmudnych, powtarzalnych zadań.

Rozwiązanie pozwoliło na poprawę efektywności magazynu, który realizował więcej zamówień w krótszym czasie. Wobec dobrych wyników postanowiono zastosować to rozwiązanie również w innych lokalizacjach, zarówno w Stanach Zjednoczonych, jak i w Europie.

Zobacz także: Średnie firmy w Polsce są znacznie mniej innowacyjne od europejskich odpowiedników

Automatyzacja magazynów poszerzona o robotyzację jest odpowiedzią na niedobór siły roboczej. Co więcej, wraz z boomem e-commerce staje się niezbędna, aby sprostać wymaganiom klientów. Pracownicy wspierani przez inteligentny system pracują wydajniej.

Robot ASTRID pozwala na pełną automatyzację inwentaryzacji

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Back to top button