LotniczyTransport

Turkish Airlines doda nowe trasy do Europy i Ameryki Północnej

Po pozytywnych raportach za pierwszą połowę 2022 roku, linie Turkish Airlines ogłosiły otwarcie 14 nowych globalnych tras, które przewoźnik planuje obsługiwać w najbliższych latach. Linia lotnicza odnotowała duży wzrost ilości pasażerów i przychodów od czasu pandemii. Planuje wykorzystać tę dynamikę do rozwoju międzynarodowego zasięgu. Turkish Airlines doda nowe trasy do Europy, USA, Azji, Afryki i na Bliski Wschód.

Turkish Airlines doda nowe trasy na inne kontynenty

Większość linii lotniczych działa tylko na jednym lub dwóch kontynentach. Turkish Airlines jest jedną z niewielu linii lotniczych, które łączą wszystkie cztery zakątki Ziemi. Linia lotnicza ogłosiła niedawno, że rozszerzy swój międzynarodowy wpływ poprzez wprowadzenie 14 nowych międzynarodowych tras do swojego spisu. Miejsca te będą oferowały bezpośrednie połączenia z i do centrum w Stambule, w Turcji. Turkish Airlines doda nowe trasy do miejsc na innych kontynentach. Linia ogłosiła zamiar otwarcia sześciu nowych tras do Europy, dwóch do USA, jednej na Bliskim Wschodzie, dwóch w Azji i trzech w Afryce.

Turkish Airlines lata obecnie do 12 różnych miejsc w USA. Oferuje ponad 88 000 miejsc w obie strony między USA a Turcją każdego tygodnia. Trzy lata temu, w lipcu 2019 roku, linia lotnicza obsługiwała tylko 10 miejsc w całym USA. Linia lotnicza oferowała w sumie tylko prawie 49 000 miejsc w obie strony tygodniowo między tymi dwoma krajami. Dwiema amerykańskimi destynacjami, które chce obsługiwać turecki przewoźnik, będą Denver w Kolorado (DEN) oraz Detroit w Michigan (DTW). Odkąd ograniczenia związane z pandemią zostały złagodzone, linia skupiła się na zwiększeniu liczby swoich obecnych lotów do USA. Linia dodała również trzy nowe trasy do USA w ciągu ostatniego roku. W maju 2021 roku przewoźnik rozpoczął obsługę Newark (EWR). Kilka miesięcy później, we wrześniu 2021 roku, linia rozpoczęła operacje do Dallas / Fort Worth (DFW). Najnowszy dodatek do tras amerykańskich linii został uruchomiony w czerwcu 2022 roku, z usługą do Seattle (SEA).

Czytaj też: Turkish Airlines przejęły dwa Airbusy, które miały latać dla Rosji

Turkish Airlines rozszerzy ofertę europejską

Linia lotnicza chce również rozszerzyć swoją działalność o sześć nowych miejsc na kontynencie europejskim. Turkish Airlines doda nowe trasy do Krakowa (KRK), włoskiego Palermo (PMO), Nantes we Francji (NTE), Coruna w Hiszpanii (LCG), Makhachkala w Rosji (MCX) i Lankaran w Azerbejdżanie (LLK). Turkish Airlines obsługuje obecnie regularne loty do 118 europejskich miejsc docelowych. Miejsca te są rozproszone w 43 różnych krajach.

Wiele linii lotniczych znalazło się pod kreską, gdy w 2020 roku światem wstrząsnęła pandemia. O ile większość z nich przetrwała trudne czasy, tak odzyskanie pozycji było trudne. Turkish Airlines rozkwitły w następstwie pandemii. U podstaw tego sukcesu leży wzrost liczby pasażerów. W lipcu 2022 roku linia lotnicza przewiozła 7,8 mln pasażerów, w porównaniu z lipcem 2019 roku, kiedy to przewiozła tylko 7,1 mln pasażerów. Turecki przewoźnik odnotował 7,6 mld dolarów przychodu w pierwszej połowie 2022 roku. Jest to wzrost o 27,5% w stosunku do całkowitego przychodu uzyskanego w pierwszej połowie 2019 roku. Oprócz wzrostu liczby pasażerów, tureckiemu przewoźnikowi pomógł również wzrost wolumenu ładunków, które zaczął transportować w czasie pandemii. Linia kontynuowała loty cargo swoimi samolotami pasażerskimi pomimo braku pasażerów.

Czytaj też: PLL LOT będą wykorzystywać paliwo SAF z posmażalniczych olejów spożywczych

Erdogan chce zmienić nazwę Turkish Airlines, bo kojarzy się z indykiem

Znajdziesz nas w Google News

Polecane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Back to top button